4000-5000 TL arası laptop önerisi

Dizüstü bilgisayarlarda AMD düşünülmez bile. Kasada zor soğutulan işlemcileri dizüstüne takıp kullanmak zaten hatalı. Intel NVIDIA bu konuda güvenilir bir ikili.

Isınma sorunu var evet kasamda AMD işlemci kullanıyorum. RX570 ekran kartım var fakat ısınma sorunu dışında hiçbir problem yaşamadım şuana kadar o da sadece yüksek grafikli oyunlarda ön plana çıkıyor Rainbow Six Siege gibi.

Isınma sorunu var evet kasamda AMD işlemci kullanıyorum. RX570 ekran kartım var fakat ısınma sorunu dışında hiçbir problem yaşamadım şuana kadar o da sadece yüksek grafikli oyunlarda ön plana çıkıyor Rainbow Six Siege gibi.
Isınması zaten başlı başına bir problem hocam. Sistem kalkıp elini masaya vurup, "bu ne hal kendine gel" diye bağırıp çağırmaz. 😄 Bende Rainbow Six Siege oynuyorum 100FPS üzerindeyim hep ve 55 dereceyi geçmiyor ekran kartı.
Ha sıcak çalışsın ne olur ki? diyebilirsin. Yüksek sıcaklıklara çıkıp inmesi ekran kartı çipinin altındaki lehim toplarının zamanla bozulmasına sebep oluyor. Ekran kartı için büyük problem bu.
Sana kişisel tavsiyem zaten harici ekran kartını yani RX570'i oyunlarda tam yük altına bindirirsin. Programdan fan devrini 65'in üzerine çıktığı zaman tam devirde ya da ona yakın bir seviyede çalışacak şekilde ayarla. Undervolt yap, bunlar iyi gelir kartına.

Isınması zaten başlı başına bir problem hocam. Sistem kalkıp elini masaya vurup, "bu ne hal kendine gel" diye bağırıp çağırmaz. 😄 Bende Rainbow Six Siege oynuyorum 100FPS üzerindeyim hep ve 55 dereceyi geçmiyor ekran kartı.
Ha sıcak çalışsın ne olur ki? Diyebilirsin. Yüksek sıcaklıklara çıkıp inmesi ekran kartı çipinin altındaki lehim toplarının zamanla bozulmasına sebep oluyor. Ekran kartı için büyük problem bu.
sana kişisel tavsiyem zaten harici ekran kartını yani RX570'i oyunlarda tam yük altına bindirirsin. Programdan fan devrini 65'in üzerine çıktığı zaman tam devirde ya da ona yakın bir seviyede çalışacak şekilde ayarla. Undervolt yap, bunlar iyi gelir kartına.

Acaba bunu nasıl yapabilirim anlatabilir misiniz? Yapmayı bilmiyorum çünkü yanlış bir şey yapmakta istemem.

Geri
Yukarı