4000-5000 TL arası ofis için bilgisayar toplama

Bankacılık işlemi biraz farklı bir durum. Eğer özel bir kit kullanıyorsanız Windows kullanmanız gerekebilir. Oradan Online fatura da kesilecek ise.
Linux de benzer işleri yapabilirsiniz ama özellikle USB bellek içerisinde e-imza gibi bir olayınız varsa Windows kurmanız daha doğru olabilir.

4-8 GB RAM ve (tercihen) SSD diskli bir herhangi bir makine işinizi rahatça görür. Ms Office kullanmanıza da gerek yok. Aynı dosya formatını açan farklı ücretsiz ofis yazılımları da mevcut net-de.

Bu arada 2-3. el diye satılan pclerin bazılarının tüm USB girişlerini kontrol edin. Ben çok denk geldim 2-3 USB-si bozuk çok PC var.

Win10 kullanmanızı gerektirecek bir şey yok ise Win7-8 daha performanslı olacaktır.

Bankacılık işlemi biraz farklı bir durum. Eğer özel bir kit kullanıyorsanız Windows kullanmanız gerekebilir. Oradan Online fatura da kesilecek ise.
Linux de benzer işleri yapabilirsiniz ama özellikle USB bellek içerisinde e-imza gibi bir olayınız varsa Windows kurmanız daha doğru olabilir.

4-8 GB RAM ve (tercihen) SSD diskli bir herhangi bir makine işinizi rahatça görür. Ms Office kullanmanıza da gerek yok. Aynı dosya formatını açan farklı ücretsiz ofis yazılımları da mevcut net-de.

Bu arada 2-3. el diye satılan pclerin bazılarının tüm USB girişlerini kontrol edin. Ben çok denk geldim 2-3 USB-si bozuk çok PC var.

Windows 10 kullanmanızı gerektirecek bir şey yok ise Windows 7-8 daha performanslı olacaktır.

Hocam server de kurulabir altina şoyle bir şey buldum nasildir.

Kusura bakmayın kardeşim ama
Benim casper marka olan her şeye karşı alerjim var. Son yıllarda kendilerince çok farklı tekno ürünler çıkartsa bile, eskiden ülke geneline yaşattıkları özellikle driver ve bozulma sorunları var.
Teknik servis diye gittiğiniz yerler daha çok işsiz ve bilgisayardan alakasız kişilerin çalıştığı vede her sorunu "Kullanıcı Hatası" damgası ile uçuk masraf çıkarmış kişilerden oluşuyordu.

Fotolara baktığımda maalesef ürünler çok güven vermedi. Ama işlemci serisi oldukça iyi olsa bile.

Kusura bakmayın kardeşim ama.
Benim Casper marka olan her şeye karşı alerjim var. Son yıllarda kendilerince çok farklı tekno ürünler çıkartsa bile, eskiden ülke geneline yaşattıkları özellikle driver ve bozulma sorunları var.
Teknik servis diye gittiğiniz yerler daha çok işsiz ve bilgisayardan alakasız kişilerin çalıştığı ve de her sorunu "kullanıcı hatası" damgası ile uçuk masraf çıkarmış kişilerden oluşuyordu.

Fotolara baktığımda maalesef ürünler çok güven vermedi. Ama işlemci serisi oldukça iyi olsa bile.

https://www.sahibinden.com/ilan/iki...ilik-anakart-ekran-karti-set-1112788003/detay nasıl hocam.

Hocam server kurulabir dedigim web sitesi için yanina 1 tane daha 8 GB RAM alacagim.
Web siteniz için sunucu kuracaksanız en az 32 GB Ram ve 1 TB SSD gereklidir ve ucuz parçalardan uzak durmalısınız eğer doğru anladıysam.

Web siteniz için sunucu kuracaksanız en az 32 GB Ram ve 1 TB SSD gereklidir ve ucuz parçalardan uzak durmalısınız eğer doğru anladıysam.
Ayrıca server bilgisayarı server harici kullanılmamalıdır ve elektrik kopma durumları yaşanacağı için ya jeneratör kurulmalıdır ya da ofise kurulmamalıdır. Normal ethernet ile ofis internetine bağlayacağınız bilgisayar güvenli olmaz. Umarım server derken sizi doğru anlıyorum.

Ben şu şekilde bir yorum yapayım.
Gidip çalışır olduğunu test edebileceğiniz bir bilgisayar almanız daha uygun olur. Son gönderdiğiniz Ankara'da. Önceki arnavutköy'de idi.

Sürpriz yaşamamak için elden kontrol ederek teslim tercih ediniz.

Geri
Yukarı