4000-5000 TL ikinci el laptop veya masaüstü önerisi

Skaylia

Centipat
Eski sistemimi ve ekipmanlarımı sattım. Elime 4000₺ geçti. Temiz laptop almak istiyorum. Bütçeyi en fazla 5000₺ yapabilirim.
Düzgün masaüstü bulabilirsek masaüstü tercih ederim monitörüm var.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uzman değilim ama internette donanım isimlerini yazıp kıyasladım. Açıkçası bu fiyata daha iyi bir seçenek var mıdır bilemiyorum ama 1050ti günümüz için fiyatına bakarak seni idare eder diye düşünüyorum. Ben rx560 cihazım ile bile bir çok oyunu düşük-orta ayarlarda, frame generation mod ve fsr desteği ile bile olsa rahatlıkla oynayabiliyorum. Bu cihaz benimkinden de daha iyi.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Testlere baktım bence fena değil. Ve büyük ihtimalle bunlar frame generation modsuz değerleri. Modla birlikte en az %30fps daha fazla alırsın. 1050ti FSR3 modu ile videolarına baktım CP 2077'de ortalama 21fps alırken FSR3 modu ile 42fpse çıkıyorsun. Bence günümüz için giriş seviyesinde yeterli olur sana. R3 1200 olan 2017 çıkışlı ve iyi performans veriyor bence. Edit:4000'e yakın olursa iyi olur demişsin ama 2012 çıkışlı işlemcili bir cihaza da para verme bence. Bu en azından bugün için seni idare eder. Pazarlıkla daha uyguna gelir zaten.
Bana bu model en mantıklısı geldi ama diğer bileşenleri çok dikkat etmedim.

Son düzenleme:
Uzman değilim ama internette donanım isimlerini yazıp kıyasladım. Açıkçası bu fiyata daha iyi bir seçenek var mıdır bilemiyorum ama 1050 Ti günümüz için fiyatına bakarak seni idare eder diye düşünüyorum. Ben RX560 cihazım ile bile birçok oyunu düşük-orta ayarlarda, Frame Generation mod ve FSR desteği ile bile olsa rahatlıkla oynayabiliyorum. Bu cihaz benimkinden de daha iyi.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
testlere baktım bence fena değil. Ve büyük ihtimalle bunlar Frame Generation modsuz değerleri. Modla birlikte en az %30FPS daha fazla alırsın. 1050 Ti FSR3 modu ile videolarına baktım cp 2077'de ortalama 21FPS alırken FSR3 modu ile 42FPS'e çıkıyorsun. Bence günümüz için giriş seviyesinde yeterli olur sana. R3 1200 olan 2017 çıkışlı ve iyi performans veriyor bence. Edit: 4000'e yakın olursa iyi olur demişsin ama 2012 çıkışlı işlemcili bir cihaza da para verme bence. Bu en azından bugün için seni idare eder. Pazarlıkla daha uyguna gelir zaten.
Bana bu model en mantıklısı geldi ama diğer bileşenleri çok dikkat etmedim.

Zaman ayırıp ilgilendiğiniz için çok teşekkür ederim ekipmanları sattığım arkadaş parayı gönderdiği gibi sipariş vereyim.

Kargo ücreti 530TL 🤨

Zaman ayırıp ilgilendiğiniz için çok teşekkür ederim ekipmanları sattığım arkadaş parayı gönderdiği gibi sipariş vereyim.

Kargo ücreti 530TL 🤨
Maalesef param güvende ile öyle oluyor. %10 komisyon ama zaten kargo parası da o kadar tutar. Arkadaşla pazarlık et bence 4000 olur mu diyen birisine cevap yazmış. 4000+500 güzel fiyat olur. En kötü 4500+500 yapsın. Rica ederim. Umarım işlerin yolunda gider.

Maalesef Param Güvende ile öyle oluyor. %10 komisyon ama zaten kargo parası da o kadar tutar. Arkadaşla pazarlık et bence 4000 olur mu diyen birisine cevap yazmış. 4000+500 güzel fiyat olur. En kötü 4500+500 yapsın. Rica ederim. Umarım işlerin yolunda gider.

Hocam elimde MSI GeForce GT1030 Aero ITX OC ekran kartı vardı arkadaştan rica ettim ekran kartsız bir şekilde 2.500e anlaştık sipariş verdim iyi mi ettim kötü mü ettim kararsız kaldım SSD olmaması beni biraz burktu.

8gb ram ve ssd eklemesi yapacağım

Sizce iyi mi yaptım ?

Ben de dün yazacaktım size ne yaptınız diye. Açıkçası benim bu modeli tercih etmemdeki en önemli etmen ekran kartı olmuştu. Kasa özelliklerine çok takılmadım en iyi performansı hangisinden alırsınız ona bakmıştım. Örnek veriyorum şimdi baktım GT 1030 Witcher 3 'te 30fps veriyorsa GT 1050ti 62 fps veriyor ve vram farkı var. 1050ti en azından bir çok oyunda genel olarak en kötü 30-40fps ile fena olmayan bir oyun deneyimi sağlarken 1030 15-20 fps ile çok kötü bir deneyim yaşatır. Ama bütçe meselesini bilemeyeceğim. Kendiniz ikinci el 1050ti almak isterseniz de aşağı yukarı aynı farka denk geliyor sanırım. Daha sonra daha iyi ekran kartı alınabilir vs. ama o zaman odak noktası kasa ekipmanları olurdu onu bilemediğim için kasa kalitesi vs. oralara çok takılmadan direkt performansa yönelik baktım ben. Hayırlısı olsun.

Ben de dün yazacaktım size ne yaptınız diye. Açıkçası benim bu modeli tercih etmemdeki en önemli etmen ekran kartı olmuştu. Kasa özelliklerine çok takılmadım en iyi performansı hangisinden alırsınız ona bakmıştım. Örnek veriyorum şimdi baktım GT 1030 Witcher 3'te 30FPS veriyorsa GT 1050 Ti 62 FPS veriyor ve VRAM farkı var. 1050 Ti en azından birçok oyunda genel olarak en kötü 30-40FPS ile fena olmayan bir oyun deneyimi sağlarken 1030 15-20 FPS ile çok kötü bir deneyim yaşatır. Ama bütçe meselesini bilemeyeceğim. Kendiniz ikinci el 1050 Ti almak isterseniz de aşağı yukarı aynı farka denk geliyor sanırım. Daha sonra daha iyi ekran kartı alınabilir vs. ama o zaman odak noktası kasa ekipmanları olurdu onu bilemediğim için kasa kalitesi vs. oralara çok takılmadan direkt performansa yönelik baktım ben. Hayırlısı olsun.

CS2 dışında fazla oyun oynamam hocam onun için yeterli olduğunu düşündüm ayrı ayrı parça toplayacaktım baktım PSU olsun kasa olsun fiyatlar çok uçmuş ekran kartı da elimde kalmıştı takar kullanırım diye düşündüm. Teşekkür ederim.

Aralarında doğal olarak fark var ama CS2 için dediğiniz gibi 1030'da yeterli olur. İyi yapmışsınız o zaman. Güle güle kullanın.

Geri
Yukarı