4000 - 5000 TL mITX Sistem Tavsiyesi

Oguzkan

Kilopat
ITX 1.png
ITX 2.png
ITX 3.png

Tam olarak istediğim sistem olmasa da kafamdaki sisteme yakın bir sistem topladım. Fakat tam olarak mITX sistemlere hakim olmadığım için bu konuda fikir sahibi olanlardan tavsiye ihtiyacım olabilir. Evga markası hakkında bilgim yok. Eğer Gigabyte 1060 mini çıkarırsa Xtreme Gaming onu listeye dahil edebilirim. 1070 mini çıkarmış ama arada 600TL fark var. Önerilerinizi bekliyorum. Kasa küçük olduğundan SSD 480 GB yaptım ve sıvı soğutma daha iyi olabilir diye düşündüm. İşlemci i3 6100 takabilirim ama performansa nasıl bir katkısı var bilmiyorum

Son düzenleme:
Yalnız ben ufak pc istediğim için o şekilde topladım yoksa sayısız seçenek var zaten yapılabilecek. Ben mini pc istiyorum. Anakart şekli olduğunu biliyorum mITX'in. Fazla yer kaplasın istemiyorum pcnin

mITX pc istiyorum ben Technopat youtube'de toplanılan pc gibi ufak pc istiyorum ve geleceğe yönelik olsun. 4000-5000 arası her şey dahil sistem. Kısacası topladığım pc tarzında istiyorum. Ayıca i5 6500 iyi ve koyduğum anakart zaten mITX için

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    27,7 KB · Görüntüleme: 127
sadece kafam da bir soru var. Mini olunca performans ne kadar düşüyor? ve soğutma konusunda sıkıntı oluyor mu?

İşlemci de i7 karşıtıyım i5 6500 ve koyduğum anakart bence gayet iyi. Ekran kartını da mini seçmeyi düşünüyorum 2 aya daha iyisi gelmezse evga iyi seçenek gibi duruyor. Ayrıca resimde ki kasaya da aşık oldum çok tatlı biraz tuzlu ama olsun.

sadece kafam da bir soru var. Mini olunca performans ne kadar düşüyor? ve soğutma konusunda sıkıntı oluyor mu?

İşlemci de i7 karşıtıyım i5 6500 ve koyduğum anakart bence gayet iyi. Ekran kartını da mini seçmeyi düşünüyorum 2 aya daha iyisi gelmezse evga iyi seçenek gibi duruyor. Ayrıca resimde ki kasaya da aşık oldum çok tatlı biraz tuzlu ama olsun.
Parçaları adamakıllı seçince hiçbir sorun olmaz. 2. önerim olan bu sistem bence alabileceğin en iyi sistem olabilir. Göz atmakta fayda var. Monitör için yeterince boşluk var. İstersen bir araştırma yapabilirsin.
Güncelleme: Sistemin parçalarında değişiklik yaptım; çünkü kasa 270mm soğutucu desteği sunarken ben 280mm eklemişim. Bu sorunu düzelttim.
Ucuza monitör olarak: SAMSUNG 24" LS24D330HSX/UF 1 MS HDMI GAMING LCD MONİTÖR
Ve ekipman:
Kulaklık almayacaksan: Corsair Raptor K30 Gamer Klavye Oyuncuların Güvenilir Marketi GameEkstra.com 'da
Kulaklık alacaksan: Logitech G103 Gaming Klavye Oyuncuların Güvenilir Marketi GameEkstra.com 'da
Mouse: Bloody A60 Multicore Optik Gaming Mouse Oyuncuların Güvenilir Marketi GameEkstra.com 'da

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    26 KB · Görüntüleme: 186
Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı