4000-5000 TL Telefon Önerisi

Bütçe
4000-5000 Türk Lirası

KekSeven71

Hectopat
Merhaba,

Kendime yeni bir telefon alacağım. Telefonda en önemli şey beni uzun süre götürebilmesi. Aldığım telefonu en az 4 sene kullanmak istiyorum. Oyun oynamam fakat sosyal medya kullanırım, bol bol müzik dinlerim. ROM'larla uğraşmak istemem, bu yüzden resmi yazılım desteği benim için çok önemli.

Aklımda üç model var: Galaxy A52, Galaxy S20 FE Snapdragon, iPhone SE.

Galaxy A52'yi çok beğendim. Ekranın 90 Hz olması, jak girişinin bulunması ve yazılım desteği beni cezbetti. Bununla birlikte, bu telefonun işlemcisi beni 4-5 sene götürür mü tereddüt ettim. A52S modeli ülkemizde olsa tereddütsüz onu alırdım.

Galaxy S20 FE Snapdragon aklımda yoktu aslında. Ekranın 120 Hz olması, işlemcinin gücü beni cezbetti fakat sanırım A52'den daha az güncelleme alacak ve jak girişi yok. Jak girişini kabloyla çözmek ne kadar pratik, emin değilim.

iPhone SE'yi uzun süredir beğeniyorum. Ekran boyutu, taşınabilirliği, yazılım desteği ve işlemci gücü bu telefonu benim için çok cazip kılıyor fakat bu kadar para verdiğim bir telefonun jak girişinin olmaması ve pil ömrüne dair şikayetlerin yoğun olması düşündürücü. Alırsam şarj aleti vs. de almam gerekecek, masraflarına bunu da eklemek gerekiyor sanırım.

Merhaba,

Kendime yeni bir telefon alacağım. Telefonda en önemli şey beni uzun süre götürebilmesi. Aldığım telefonu en az 4 sene kullanmak istiyorum. Oyun oynamam fakat sosyal medya kullanırım, bol bol müzik dinlerim. ROM'larla uğraşmak istemem, bu yüzden resmi yazılım desteği benim için çok önemli.

Aklımda üç model var: Galaxy A52, Galaxy S20 FE Snapdragon, iPhone SE.

Galaxy A52'yi çok beğendim. Ekranın 90 Hz olması, jak girişinin bulunması ve yazılım desteği beni cezbetti. Bununla birlikte, bu telefonun işlemcisi beni 4-5 sene götürür mü tereddüt ettim. A52s modeli ülkemizde olsa tereddütsüz onu alırdım.

Galaxy S20 FE Snapdragon aklımda yoktu aslında. Ekranın 120 Hz olması, işlemcinin gücü beni cezbetti fakat sanırım A52'den daha az güncelleme alacak ve jak girişi yok. Jak girişini kabloyla çözmek ne kadar pratik, emin değilim.

iPhone SE'yi uzun süredir beğeniyorum. Ekran boyutu, taşınabilirliği, yazılım desteği ve işlemci gücü bu telefonu benim için çok cazip kılıyor fakat bu kadar para verdiğim bir telefonun jak girişinin olmaması ve pil ömrüne dair şikayetlerin yoğun olması düşündürücü. Alırsam şarj aleti vs. de almam gerekecek, masraflarına bunu da eklemek gerekiyor sanırım.

Hocam A52 daha uzun güncelleme alacak evet fakat işlemci farkı sebebiyle ömrü S20 FE SD modelinden daha az olacak her türlü.

Pil ömrü ve ekranı sorun değilse SE 2020 alınabilir, ben S20 FE SD model öneririm.

Bütçe SE 2020/S20 FE SD model gibi cihazlara yetiyorsa sırf jak girişi için A52 almak hiç mantıklı değil.

Geri
Yukarı