4000-5500 ₺ Notebook Önerisi

EnverEnesYavuz

Centipat
Merhaba,

Ben öğrenciyim ve 1 yıl sonra üniversiteye geçeceğim, aynı zamanda programcılık eğitimleri de alıyorum. Şu an kullandığım PC 8. yaşına giden bir Intel i3-3240 yani, çok güncel olmamak şartıyla(2016-2018 falan) 1080p'de oyunlarımı oynayabileceğim(low da 60 fps alsın yeter). Ödev, iş vb. yapabileceğim bir notebook arıyorum.

Aradığım özellikler;
1. 512GB civarı bir ssd, M2 yada 2.5 inch farketmez.
2. 6 core (12 Threat) ya da 8 core (16 Threat) eski olmayan bir işlemci.
3. 1080p 60Hz yansıtmaz ekran(ne çok büyük, ne de çok küçük).
4. Normal kullanımda 6 saatimi çıkarabilecek bir pil.
5. Minimum 8GB DDR4 RAM.

Birde işlemci deki dahili grafik birimi güzel olsa iyi olurdu çünkü bütçemin harici bir grafik kartına yeteceğini sanmıyorum.

Bulunması şart olmayanlar;
Parmak izi okuyucu, Tek renk ışıklı klavye

Şu anda aklımdakiler bunlar, vereceğiniz emekler için şimdiden teşekkürler.

Merhaba,

Ben öğrenciyim ve 1 yıl sonra üniversiteye geçeceğim, aynı zamanda programcılık eğitimleri de alıyorum. Şu an kullandığım PC 8. yaşına giden bir Intel i3-3240 yani, çok güncel olmamak şartıyla(2016-2018 falan) 1080p'de oyunlarımı oynayabileceğim(low da 60 fps alsın yeter). Ödev, iş vb. yapabileceğim bir notebook arıyorum.

Aradığım özellikler;
5. Minimum 8GB DDR4 RAM.

Birde işlemci deki dahili grafik birimi güzel olsa iyi olurdu çünkü bütçemin harici bir grafik kartına yeteceğini sanmıyorum.

Suan bu butceye bu donemde boyler ozelliklere sahip bir laptop alinamaz(sifir olarak).

Merhaba,

Aradığım özellikler;
5. Minimum 8GB DDR4 RAM.

Şu an bu fiyat için istediğiniz şeyler biraz zor. Piyasanın durumundan dolayı 1050'li laptoplar bile uçuk fiyatlarda. Biraz beklemek yararınıza olabilir.

Merhaba,

Ben öğrenciyim ve 1 yıl sonra üniversiteye geçeceğim, aynı zamanda programcılık eğitimleri de alıyorum. Şu an kullandığım PC 8. yaşına giden bir Intel i3-3240 yani, çok güncel olmamak şartıyla(2016-2018 falan) 1080P'de oyunlarımı oynayabileceğim(Low'da 60 FPS alsın yeter). Ödev, iş vb. yapabileceğim bir notebook arıyorum.

Aradığım özellikler;
1. 512 GB civarı bir SSD, M.2 ya da 2.5 inch fark etmez.
2. 6 Core (12 threat) ya da 8 Core (16 threat) eski olmayan bir işlemci.
3. 1080P 60Hz yansıtmaz ekran(ne çok büyük, ne de çok küçük).
4. normal kullanımda 6 saatimi çıkarabilecek bir pil.
5. minimum 8 GB DDR4 RAM.

Bir de işlemcideki dahili grafik birimi güzel olsa iyi olurdu çünkü bütçemin harici bir grafik kartına yeteceğini sanmıyorum.

Parmak izi okuyucu, tek renk ışıklı klavye.

Merhaba ben de hem medya hem de az da olsa oyun oynamak istiyordum HP'nin bir laptopunu aldım 5 ay omuştur çok memmunum Ryzen 5 3500U işlemci var 8 GB RAM var Vega 8 ekran kartı( dahili) var sorularınız varsa bana buradan mesaj atabilirsiniz bildigim kadarıyla size yazarım oyun oynamak için ideal düzeyde PUBG'de medium ayarlarda 45 FPS civarında Low'da 60 FPS'ye kadar çıkıyor Fortnite yüksek de 30 FPS benim oynadıgım oyunlar bukadar almanızı tavsiye ederim 256 GB SSD var ama 512 GB'ye yükseltirsin sen notebook alınacaksa bakılması gerek bence.

Sistem linki=https://www.hepsiburada.com/hp-15-d...sayar-8xe58ea-p-HBV00000SIAK1?magaza=Teknorya
İstersen Excalibur gibi bir laptobu indirimdeyken yakalarsan 5300 TL'ye alırsın rahat.

Merhaba ben de hem medya hem de az da olsa oyun oynamak istiyordum HP'nin bir laptopunu aldım 5 ay omuştur çok memmunum Ryzen 5 3500U işlemci var 8 GB RAM var Vega 8 ekran kartı( dahili) var sorularınız varsa bana buradan mesaj atabilirsiniz bildigim kadarıyla size yazarım oyun oynamak için ideal düzeyde PUBG'de medium ayarlarda 45 FPS civarında Low'da 60 FPS'ye kadar çıkıyor Fortnite yüksek de 30 FPS benim oynadıgım oyunlar bukadar almanızı tavsiye ederim 256 GB SSD var ama 512 GB'ye yükseltirsin sen notebook alınacaksa bakılması gerek bence.

Sistem linki=https://www.hepsiburada.com/hp-15-d...sayar-8xe58ea-p-HBV00000SIAK1?magaza=Teknorya
Piyasadan dolayı fiyatı değmeyecek düzeye gelmiş. Siz ne kadara aldınız bilemem ama bu bilgisayarı alması bence mantıklı bir hamle olmaz.

Benim Notebook almak istememdeki ana neden şu anda kullanmakta olduğum PC'nin çok sık olamasa da takılmasından kaynaklanıyor.

Son bir soru: Bu karmaşa bittikten sonra alayım değil mi(eğer biterse)?

Geri
Yukarı