4000 - 6000 TL arası 165Hz+ monitör önerisi

Bütçe
6000₺

SmileeFate

Hectopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Monitör: AOC 2260WG5 75Hz
Anakart: MSI MPG Z490 Gaming Plus
İşlemci: Intel(R) Core(TM) Intel i5-10600
Sıvı Soğutma: Lian Li Galahad 240
Ekran Kartı: PNY GeForce RTX 4060 Ti 8GB
Bellek: XPG Gammix D30 (2X8) 3200Mhz CL16
Depolama: 1+1 TB HDD - Adata Su630 240 GB - Kioxia 1 TB SSD

Ekipman: Logitech G PRO X 7.1 - Corsair K55 RGB PRO️️ - Bloody V7 - Monster Pusat Pro Bluetooth Gamepad
Mevcut monitörümü yenilemek istiyorum. Ekran kartım 4060 Ti olduğu için 165'in rekabetçi oyunlar için yeterli olacağını düşünüyorum. Rekabetçi oyunlar dışında hikayeli oyunlarda oynadığım ve filmde vs. de sıkça izlediğim için Fast IPS bir monitör almak istiyorum.

4 ürün buldum, aslında bunlar arasından ASUS TUF'ın hem Crosshair özelliği olması hem 1ms GtG değeri olması hem de Türkçe OSD menüsüne sahip olması beni daha da cezbetti ama bakındığım kadarıyla ölü piksel çıkması halinde firma iadelerde sorun çıkartıyormuş o yüzden bu ürüne biraz temkinliyim. Diğer markalarda da ise ürünler ve müşteri destekleri hakkında pek bir fikrim yok.

Genel olarak bakındığım kadarıyla hepsi 3-5 ölü piksele iade/değişim yapıyormuş ama bu durum monitörlerde sık yaşanan bir şey mi bilmiyorum. Bu, kendi alacağım ilk monitörüm olacak : ) ama ölü piksel muhabbetinden dolayı ViewSonic, Amazon tarafından satıldığı için böyle bir durumda iade/değişim yapma konusunda zorluk yaşayacağımı düşünmüyorum. Bu ürünler dışında alternatif önerileriniz de varsa beklemekteyim.

Amazon üzerinden ViewSonic alabilirsiniz. Dell monitörün parlaklık oranı biraz daha fazla diğerlerine göre.
Bir de bu var bu fiyat aralığında iyi monitörlerden biri.

Attığınız fiyattan bir tık daha fazla lakin teknik özellikleri link attığınız monitörlerden daha iyi. Kendim şahsen bu fiyat aralığın da bu monitörü tercih ederdim.

Amazon üzerinden ViewSonic alabilirsiniz. Dell monitörün parlaklık oranı biraz daha fazla diğerlerine göre.
Bir de bu var bu fiyat aralığında iyi monitörlerden biri.

Attığınız fiyattan bir tık daha fazla lakin teknik özellikleri link attığınız monitörlerden daha iyi. Kendim şahsen bu fiyat aralığın da bu monitörü tercih ederdim.

Bu attığınız 27 inç, 1080P'de ve rekabetçi oyunlarda pek iyi olacağını düşünmüyorum hocam. Birkaç sefer deneyimlemiştim, geniş ekran dikkat dağıtıcıydı. Belki kavisli bir model olsaydı değerlendirebilirdim :) ama bu ürünün 24 inç i varmış, ona bakacağım.

Rekabetçi oyunlar için VA panel almayın…

IPS ♥

Bu attığınız 27 inç, 1080P'de ve rekabetçi oyunlarda pek iyi olacağını düşünmüyorum hocam. Birkaç sefer deneyimlemiştim, geniş ekran dikkat dağıtıcıydı. Belki kavisli bir model olsaydı değerlendirebilirdim :) ama bu ürünün 24 inç i varmış, ona bakacağım.

IPS ♥

Curved olanlar genel de VA panel oluyor 🙂 evet doğru 24 inç olan versiyonu daha iyi bir seçenek olur sizin için.

Konuda ne kaynıyor anlamadım böyle. 1080p 27 monitör 7 bin TL ve gidip bunu önermişler. Saçmalık.

Attıklarınızdan hiçbiri alınmaz.

Konuda ne kaynıyor anlamadım böyle. 1080p 27 monitör 7 bin TL ve gidip bunu önermişler. Saçmalık.

Hocam sizde 8 binlik monitör atmışsınız :D

G27F-2'yi istemiyorsan G24F-2 alabilirsin. Bütçen dahilinde alabileceğin en iyi modellerden bir tanesi ve F/P dengesini koruyan bir model.

Bu arada VX2428J alınmaz; renk gamutu zayıf, kontrastı zayıf, maksimum parlaklığı zayıf. G2422HS ise G24F-2'den geri bir model.

Rekabetçi oyunlar iç

Hocam 7 bin TL değerinde monitör atmışsınız bu fiyat arkadaşın bütçesini aşıyor ve diğer arkadaşın attığı iyi bir f/p ürünü

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı