4000 liraya APU sistem toplamak mantıklı mı?

Daha fazla  
Kasa için 4000 liram var.
Ryzen 5 3400G APU sistem mi toplamam mantıklı yoksa ekran kartlı bir sistem mi eğer ekran kartlı sistem mantıklıysa bana tüm malzemeleri ile bir kasa yollar mısınız.
1.5 aydır beynim yandı.

Son düzenleyen: Moderatör:
Eğer oyun oynayacaksan 4000-5000TL arasına i3-10100F + 1650S sistem toplanır.
Eğer oyun oynamayacaksan mantıklıdır APU sistem. İlerde kart eklenebilir.

Daha dün arkadaşıma 4200 TL'ye R5 2600 GTX 1650'li sistem topladım. APU toplamak 4000 TL'ye yazık olur.

APU sistem toplama sebebim ileriye dönük olması içine anakart olarak B450M DS3h koydum mesela 4 slotlu 64 GB'a kadar destekliyor bende 2x8 koydum şu an ileride 4x8 yapacağım onu.

Müsait olunca topladığınız bilgisarın parçalarını tek tek yazabilir misin bana rica etsem.
Eğer oyun oynayacaksan 4000-5000TL arasına i3-10100F + 1650S sistem toplanır.
Eğer oyun oynamayacaksan mantıklıdır APU sistem. İleride kart eklenebilir.

1.5 sene oynayacamayacağım çünkü sınava hazırlanıyorum adam akıllı oyunlar için en az 2 senem var yani bende bunu düşünerek güçlü bir APU toplıyım dedim mezun olunca da ekran kartı ve RAM alırım oradan yürürüm dedim.
Aynı işlemci ile neredeyse her oyunu rahatlıkla oynuyorum. İlk başta APU alın, sonra iyi bir ekran kartı ekler keyfinize bakarsınız. R5 3400G GTX 1070 bile besliyor.
Reis sende sisteminin parçalarını komple atarsan çok sevinirim

Son düzenleme:
1.5 sene oynayacamayacağım çünkü sınava hazırlanıyorum adam akıllı oyunlar için en az 2 senem var yani bende bunu düşünerek güçlü bir APU toplıyım dedim mezun olunca da ekran kartı ve RAM alırım oradan yürürüm dedim.
O zaman bence şu an ucuz bir sistem toplayın 1.5 yıl sonra komple satarsınız yeni sistem toplarsınız.

Geri
Yukarı