4000₺ monitör önerisi

htrx

Hectopat
Arkadaşlar Merhaba,

Başlıkta belirttiğim fiyat aralığında monitör arıyorum. 2 adet monitör dikkatimi çekiyor ama kararsızım.

Hem oyun için hem grafik tasarım için kullanacağım. Photoshop ve Illustrator'de Curved monitör bir problem yaşatır mı?
Başka önerebileceğiniz monitörler var mı? ( Bu fiyat aralığındaki ASUS modelleri mesela?)

Son düzenleyen: Moderatör:
Curved VA panellerde ghosting sıkıntısı olabiliyor. Onun yerine IPS bakmanı öneririm.

Bilindik marka istersen;

Bütçe artarsa;

Bazı destekli freesync monitörlerde g-sync özelliği kullanılabiliyordu sanırım. Bu monitörleri desteklenen listesinde bulamadım destekler mi sizce?
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Hayır. Kullanamazsın. G-sync ve Adaptyve-Sync özelliklerini kullanabilirsin.
Hocam bir sorum olacak: Ben laptop'uma monitör almayı düşünüyorum. Dahili ekran kartı AMD, harici ekran kartı NVIDIA. Çoğu monitörde hem GSync hem de Freesync özelliği var. Sorum şu ki monitör laptop'umun ne zaman AMD ve ne zaman NVIDIA ekran kartını kullandığını kavrayabilecek mi?

Şu iki model arasında kararsız kaldım:

Pivot hareketinden ötürü asus daha çok ilgimi çekiyor ama asus monitörde HDR desteği bulunmamakta gözüküyor. Ayrıca Adaptive-Sync özelliği sadece asusta mevcut gözüküyor.

Sizce hangisini tercih etmeliyim ?

Yeni konular

Geri
Yukarı