4000₺ Sistem Toplama

Merhaba arkadaşlar. En kısa zamanda aşağıda belirttiğim sistemi almayı düşünüyorum. Çin'den gelecek bir kaç parça var. Gerekli araştırmayı garantisini vs araştırdım. Sorun yok benim için. Size tek sorum darboğaz yaşar mıyım? Ve SSD nasıl sizce?
  • İşlemci : Intel(R) Core(TM) i7-4790 CPU @ 3.60GHz (Şu anki PC'de mevcut olduğu için yeni almayacağım bu kullanılacak)
  • RAM : (2x4) GB DDR3 (Bir sene sonra (8x2) DDR4 olarak upgrade edeceğim)
  • Ekran Kartı : Tahmini Teslimat Zamanı
  • İşletim Sistemi : Windows 8.1 - 64 Bit
  • Anakart : ASUS H81M-K (Bir sene sonra DDR4 bir anakart ile upgrade edeceğim)
  • SSD : Tahmini Teslimat Zamanı
  • Kasa+PSU : PHANTEKS P400 BLACK HD600 Eclipse P400 (PH-EC416P_BK), FSP Hydro 600W 80+ BRONZE Siyah Kasa - inventus
  • Monitör : Bu konuda kararsız kaldım arkadaşlar. 1080p olarak aşağıda verdiklerimden birini tercih etmek istiyorum. BenQ dan biraz soğudum. AOC almayı düşünüyordum. Sonra ASUS'u buldum. Sanırım ASUS ya da AOC ikisinden birini alacağım. Sizce hangisi?
  1. ASUS 24" VG248QE 1ms 144Hz Full HD HDMI+DP 3D Gaming Monitör
  2. AOC 24" G2460PF 1ms 144Hz Full HD HDMI DVI DP FreeSync GAMING MONİTÖR
  3. BenQ 24" XL2411Z 144Hz 1ms Full HD Gaming Led Monitör
NOT: ASUS'da ki 3D ne işe yarıyor?

Darboğaz yaşayabilirsin. Bence işlemcin biraz düşük. Ama eğer 1070 alırsan yaşamazsın. Ssd fena değil. 3D gailba 3 boyutlu demek hani 3D oyunları oynamak için veya 3D film izlemek için. DDR4 yapacaksanız anakartıda değiştirmeniz lazım. Ve bence DDR3 sisteme 1070 ti saçma.

Monitör olarak AOC al. Anakartı doğrudan değiştir bence. RAM darboğaz yapar işlemci halleder herhalde. Oyun için ekran kartı önemli olsa da sistem dengeli olmalıdır. 1070 en fazla o sistem, çıkan para ile RAM ve anakart ikilisini yükselt.

DDR3 anakarta DDR4 RAM takılır mı hiç? Takılamaz, başka bir RAM al.
Dostum yazdığımı tekrar oku. Ddr4 Ram ve anakart alacağım zaten ileride.
Hepinize teşekkür ediyorum arkadaşlar. O zaman 1070Ti değil de 1070 alayım. En kısa zamanda zaten anakart ve ram değişeceğim. Sonra para biriktirip işlemcinin de çaresine bakılır :)
(Telefondan yazdığım için yazım hatalarım olabilir kusura bakmayın)

Hepinize teşekkür ediyorum arkadaşlar. O zaman 1070Ti değil de 1070 alayım. En kısa zamanda zaten anakart ve ram değişeceğim. Sonra para biriktirip işlemcinin de çaresine bakılır :)

Acaba ne zaman değişir parçalar?
Ve seni izlemeye aldım eğer sorun olursa yardımcı olurum.

Zamanı geldiğinde DDR4 RAM al. Eğer ki şimdi alcam diyorsan Sömestr indirimlerini bekle. 1070 Tİ al derim sana, çünkü 1080'ler stoklarda kalmadı ve fiyatları 3.200'e uçtu.

Zamanı geldiğinde DDR4 RAM al. Eğer ki şimdi alcam diyorsan Sömestr indirimlerini bekle. 1070 Tİ al derim sana, çünkü 1080'ler stoklarda kalmadı ve fiyatları 3.200'e uçtu.
Yeni ekran kartlarını beklemeye karar verdim. Şu anda DDR4 sistem almayacağım. O sonraki iş (1 sene sonra). Yaz tatilinde toplayacağım sistemi. Umarım yeni kartlar biz kullanıcılar için uygun bir fiyata gelirler. Teşekkürler arkadaşlar herkese

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı