4000 TL 1060 6GB i5-7500 Sistem Toplama

naryN

Hectopat
Daha fazla  
güncel.png

Sistem nasıl? Tavsiyeleriniz neler? Şimdiden teşekkürler. Bir de RAM'i 2x8 almak mı daha iyi olur yoksa 1x16 almak mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Vatan güvenilir ama fiyatı fazla oluyor. Diğer siteler ona nazaran daha ucuz Anne ve Baba sorunu ise ikna etmeye çalış sen alicaksan bence vatandan alma Sinerji, Teknobiyotik gibi sitelerden makul fiyatlı Ryzen ve montajı olan bir sistem toplayabilirsiniz. Bence dediğimiz sitelerden açmaya karar verdiğiniz zaman konu açın.

Vatan güvenilir ama fiyatı fazla oluyor. Diğer siteler ona nazaran daha ucuz Anne ve Baba sorunu ise ikna etmeye çalış sen alicaksan bence vatandan alma Sinerji, Teknobiyotik gibi sitelerden makul fiyatlı Ryzen ve montajı olan bir sistem toplayabilirsiniz. Bence dediğimiz sitelerden açmaya karar verdiğiniz zaman konu açın.
Yerine gidip alacağım için mecburi olarak Vatan'dan alıyorum. Montajını da yaptıracağım.

kkk.png

6600K'nın indirimde olduğunu gördüm ve böyle bir şey denedim.Bu nasıl?

Arkadaşlar bugün vatana gittim toplayacağım sistem için karne indirimi var dediler inventus daki aynı fiyata denk gelmiş oldu ancak bugün son günmüş :(

Yerine gidip alacağım için mecburi olarak Vatan'dan alıyorum. Montajını da yaptıracağım.

Eki Görüntüle 240790
6600K'nın indirimde olduğunu gördüm ve böyle bir şey denedim.Bu nasıl?
Sen bekle listeyi yapacağım.

q1.jpg

Öncelikle o termal macundur, fandır sakın ha bu tuzaklara düşmeyin. Bu işlemcinin kendi fanı gayet yeterlidir. Sizi kandırmalarına izin vermeyin. Zaten işlemcide ilk takarken macun sürülüdür. Kendiniz toplarsanız ciddiyim onlardan iyi toplarsınız. Aktif dönüştürücü eklemedim listeye gerçekten vicdanım kabul etmiyor. Kendim 30 TL'ye aldığım ürün adam 65TL yazmış. Onu siz ayarlarsınız. Sistem böyle çok daha makul oldu. Zotac 5 yıl garantilidir, çok sağlam markadır. Kasa konusunda ise aradım, düzgün bir kasa bulamayınca mecburen bunu seçmek zorunda kaldım. Yoksa kesinlikle PSU ile kasa beraber alınmasına karşıyım. Herhangi bir sorunuz varsa etiketlemeniz yeterlidir. Banlı değilsem kesinlikle dönerim.

qqq.png
Sen bekle listeyi yapacağım.

Eki Görüntüle 240805

Öncelikle o termal macundur, fandır sakın ha bu tuzaklara düşmeyin. Bu işlemcinin kendi fanı gayet yeterlidir. Sizi kandırmalarına izin vermeyin. Zaten işlemcide ilk takarken macun sürülüdür. Kendiniz toplarsanız ciddiyim onlardan iyi toplarsınız. Aktif dönüştürücü eklemedim listeye gerçekten vicdanım kabul etmiyor. Kendim 30 TL'ye aldığım ürün adam 65TL yazmış. Onu siz ayarlarsınız. Sistem böyle çok daha makul oldu. Zotac 5 yıl garantilidir, çok sağlam markadır. Kasa konusunda ise aradım, düzgün bir kasa bulamayınca mecburen bunu seçmek zorunda kaldım. Yoksa kesinlikle PSU ile kasa beraber alınmasına karşıyım. Herhangi bir sorunuz varsa etiketlemeniz yeterlidir. Banlı değilsem kesinlikle dönerim.
Tavsiyeniz için çok teşekkür ederim ancak Nvidia-Intel sistemi toplamak istiyorum ve bunun için Ryzen almak istemiyorum. Hangi Intel işlemciyi ve hangi anakartı almalıyım? Şu an Vatan'da hazır indirimdeyken i5-7500 ve B250 yerine i5-6600K ve Z170 almayı düşündüm. Bir de bu fan termal macunlu mu gelir yoksa almalı mıyım? Önerileriniz olursa çok sevinirim.

Son düzenleme:
Hocam i5 6600K alıp ufak bir soğutucuyla işi halledebilirsiniz bence RX480/580 stoğa gelmesini bekleyin derim ama ben topladım. İşlemci soğutucusunu ucuz bir şeye emanet etme diye biraz pahalı aldım yüksek soğutma sana 1-2 FPS kazandırır. Single RAM (Tek Slot) sana daha fazla işine yarayacaktır. İleriye dönük sistem yanına ilerde bir 8GB daha atabilirsin. Zalman kasanın LE serisi PSU lara güvenirim bizzat kendim denedim +80 sertfikasına gerek kalmadan kendini kanıtlıyor.
1497235327967.jpg
1497235334387.jpg
1497235341131.jpg

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı