4000 TL 32", 2K ve 144-165 Hz Monitör Önerisi

muntaro

Kilopat
Aslında aklımda birkaç model var ancak aralarında bir tercih yapamadım. Monitörü film izlemek, Warzone ve benzeri FPS oyunları oynamak gibi çeşitli amaçlar için kullanacağım. Bu yüzden 32" olması ve çözünürlüğün 2K olması tercihimdir. Aralarında parlaklık, renk derinliği veya üretici firmaların kullandığı bazı teknolojiler olarak farklar. Hepsi de aradığım kriterlere uyan monitörler. Bunlardan biri olabilir veya farklı bir ürün de olabilir. Önerilerinizi bekliyorum.

Düşündüğüm ürünler:
1- MSI Optix MAG322CQR
2- Gigabyte G32QC
3- Asus TUF Gaming VG32VQ
4- LG 32GK850F-B.

Son düzenleyen: Moderatör:

Odyssey G5 ile MSI Optix MAG322CQR kıyaslayacak olursak:
MSI Optix MAG322CQR 10 bit renk derinliği, %124 sRGB, %96 DCI-P3 renk kapsaması var. Kavis yarıçapı 1500R, parlaklık 300 cd/m2, Kontrast Oranı (Statik) 3000:1 ve de güç tüketimi A sınıfı 50W.
Samsung Odyssey G5 ise 8 bit renk derinliği var. Kavis yarıçapı 1000R, parlaklık 250 cd/m2, Kontrast Oranı (Statik) 2500:1 ve de güç tüketimi B sınıfı 59W.

Kavis oranını bir kenara bırakırsak MSI daha iyi özellikler sunuyor. En azından kağıt üzerinde böyle.
MSI'ı aldım. Konuyu kilitleyebilirsiniz teşekkürler.

Son düzenleme:
Odyssey G5 ile MSI Optix MAG322CQR kıyaslayacak olursak:
MSI Optix MAG322CQR 10 Bit renk derinliği, %124 sRGB, %96 DCI-P3 renk kapsaması var. Kavis yarıçapı 1500r, parlaklık 300 cd/m2, kontrast oranı (statik) 3000:1 ve de güç tüketimi a sınıfı 50W.
Samsung Odyssey G5 ise 8 Bit renk derinliği var. Kavis yarıçapı 1000r, parlaklık 250 cd/m2, kontrast oranı (statik) 2500:1 ve de güç tüketimi b sınıfı 59W.

Kavis oranını bir kenara bırakırsak MSI daha iyi özellikler sunuyor. En azından kağıt üzerinde böyle.
MSI'ı aldım. Konuyu kilitleyebilirsiniz teşekkürler.

Hocam ben de bu monitörler arasında kaldım. MSI'dan çok şikayet eden var. Kullanıcı deneyimlerinizi paylaşır mısınız?

Tabii ki de paylaşırım.
Ürün elime geçti, ilk izlenimlerim gayet güzel. Ayarları yaptım kullanmaya başladım. Ölü pixel çıkmadı, ışık sızmasıda yok. Kavisi benim için ideal. Artık kullandıkça artıları eksileri gözümüze çarpacak zamanla.

Son düzenleme:
Tabii ki de paylaşırım.
Ürün elime geçti, ilk izlenimlerim gayet güzel. Ayarları yaptım kullanmaya başladım. Ölü pixel çıkmadı, ışık sızmasıda yok. Kavisi benim için ideal. Artık kullandıkça artıları eksileri gözümüze çarpacak zamanla.

Hocam ghosting sorunu var mıdır? Açıkçası 32" olup da ghosting sorunu olmayan monitör bulamadım. Sizin geri bildiriminize göre sipariş vereceğim. Birde nereden aldınız ürünü acaba?

Ghosting konusuna forumda birçok farklı ekranda birçok ghosting konusunda görüş paylaşan arkadaşlar var. Ben şu ana kadar Warzone'da ghosting farketmedim. Ufo testinde de en üstte "blur" dediğimiz bulanıklaşma oluyor, orta şeritte çok az, alt şeritte gayet net akıyor. Onun haricinde gayet memnunum. Ürünü Hepsiburada üzerinden satıcısı da "Hepsiburada" mağazasından aldım.

Ghosting konusuna forumda birçok farklı ekranda birçok ghosting konusunda görüş paylaşan arkadaşlar var. Ben şu ana kadar Warzone'da ghosting fark etmedim. Ufo testinde de en üstte "blur" dediğimiz bulanıklaşma oluyor, orta şeritte çok az, alt şeritte gayet net akıyor. Onun haricinde gayet memnunum. Ürünü Hepsiburada üzerinden satıcısı da "Hepsiburada" mağazasından aldım.

Tamamdır çok teşekkür ederim. Hayırlı olsun güle güle kullanın.

Geri
Yukarı