Elektronik NOCTUA NH-D15 chromax.black - 4114 TL

Bu fiyata 360mm sıvı soğutmalar varken bunun ne artısı var?

Artısını bilmiyorum fakat Noctua'nın ASUS'la geliştirdiği kartlar çok serin çalışıyor marka soğutma işinde çok sağlamdır tabii marka prestijide var Razer'in düz kasası nasıl 5 bin ustuyse bu markanın da kule tipleri bu fiyat

Bu soğutucu fiyatları gerçekten hakkaniyetsiz rakamlara ulaştı. Benim arabanın fanı radyatörü bundan daha ucuz yav. Biri koca motoru soğutuyor biri minnacık işlemciyi. 10-12 bine kadar çıkan sıvı soğutmaları hiç saymayayım. O paralara koca buzdolabı derin dondurucular var bunların alamet-i farikası nedir çok merak ediyorum.

Bu soğutucu fiyatları gerçekten hakkaniyetsiz rakamlara ulaştı. Benim arabanın fanı radyatörü bundan daha ucuz yav. Biri koca motoru soğutuyor biri minnacık işlemciyi. 10-12 bine kadar çıkan sıvı soğutmaları hiç saymayayım. O paralara koca buzdolabı derin dondurucular var bunların alamet-i farikası nedir çok merak ediyorum.
Cidden aydınlattın şu an artık el mecbur ne fiyat verilirse kabulleniyoruz ve gidip ödeyip alıyoruz. O kadar doğru bir yaklaşım ki buzdolabı, derin dondurucu var bu fiyata benzer görev kategorisinde nasıl bu ürünler bu kadar pahalı olabiliyor. Kaldı ki işlemci, ekran kartı gibi kompleks ürünler değil onlar yine teknolojik durumlarından dolayı fiyat kabullenilebiliyor.

Arctic, EKWB, Lian Li*, Noctua**
Bu firmalar ar-ge, inovasyon, beyin satıyorlar dolayısıyla bunun bir bedeli oluyor ve fiyatlara yansıyor,
Asıl soru Asus, MSI, Corsair gibi markaların fason üretim yaptırdıkları soğutma grubunda neden markalarını bu kadar pahalıya satıyorlar ?

Yüksek fiyatlı ürün almak tercih meselesi, çünkü an itibariyle 2650 Liraya 360mm sıvı soğutma var. Böylece basit radyatör matematiği yapmak durumunda kalınmaz.

*Marka ar-ge ve mühendisliği kendisi yapıp sadece üretim ortaklığı olarak asetek ile çalışıyor.
**Sadece hava soğutma üreticisi olan markanın bilinen yeni ürün haberi henüz yok.

Arctic, EKWB, Lian Li*, Noctua**
Bu firmalar ar-ge, inovasyon, beyin satıyorlar dolayısıyla bunun bir bedeli oluyor ve fiyatlara yansıyor,
Asıl soru Asus, MSI, Corsair gibi markaların fason üretim yaptırdıkları soğutma grubunda neden markalarını bu kadar pahalıya satıyorlar ?

Yüksek fiyatlı ürün almak tercih meselesi, çünkü an itibariyle 2650 Liraya 360mm sıvı soğutma var. Böylece basit radyatör matematiği yapmak durumunda kalınmaz.

*Marka ar-ge ve mühendisliği kendisi yapıp sadece üretim ortaklığı olarak asetek ile çalışıyor.
**Sadece hava soğutma üreticisi olan markanın bilinen yeni ürün haberi henüz yok.
Araba soğutmasının da argesi inovasyonu beyni var. 2650 lira olsa da fiyat bana göre çok çok fazla.

Asus Msı Corsair ayrı dünya zaten onları konuşmaya bile gerek yok. Maddi limitim olmasa dahi satın almam.

Kompleks yapısı olmayıp 2-3 parçadan oluşan basit bir şeyin fiyatının kendisinden daha büyük daha karmaşık daha büyük tesis daha büyük işçilik daha çok malzeme gerektiren ürünlerle yarışmasını hakkaniyetsiz buluyorum.

Araba radyatörünü buzdolabını geçtim zat-ı muhteremler donanım fiyatlarıyla da yarışıyor. Bir soğutma işlemci anakart parasına nasıl olabilir. Velhasıl benimki radyatör matematiği değil hakkaniyetsizliği vurgulamak.

Bu fiyata 360mm sıvı soğutmalar varken bunun ne artısı var?
7/24 çalışan sistemlerde sıvı soğutma kullanma dezavantajlı, hava soğutma açık döngü çalışıyor, her seferinde temiz hava girişi oluyor fakat sıvı soğutmada aynı sıvı döndüğü için bi yerden sonra ortalama sıcaklığı daha yüksek derecelerde kalıyor

Yeni konular

Geri
Yukarı