4000 TL & 4800 TL Gaming Laptop Önerisi

Volkan Resolver

Hectopat
Daha fazla  
Uzun zamandır bir araştırma eşiğindeyim. Kendimi bir adet gaming laptop alacağım ama çok kararsız bir durumdayım.

Tercihlerim : MSI & ASUS (Bu iki markadan biri olursa sevinirim.)
Tercih Etmediğim : (Monster "Şekli biçimi tarzı hoşuma gitmemektedir.)

Aradığım özellikler : 16 GB RAM & GTX 1050 & 128 GB SSD & 1TB HDD & İ7 6700HQ üstü işlemci

Genelde yazılım & oyun işleriyle uğraşan biriyim. Oyun oynamayı seven biriyim. Piyasadaki oyunları kaldıracak (yüksek FPS talebimdir.), işlemlerimi yarıda kesmeyecek, donma kasma drop FPS yaşatmayacak bir bilgisayar önerisinde bulunur musunuz ? Tüm önerilerini dikkate alıp inceleyeceğim.

Benim bulduğum bilgisayar :

MSI GP62 LEOPARD CORE İ7 7700HQ 2.8GHZ-16GB-1TB HDD-15.6''-GTX1050 4GB-W10

Gayet hoş ve güzel durmakta tek eksiği SSD olmaması SSD takma ihtimalim nedir ?

Önerilerinizi bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yüksek FPS "talebindir". 1050 bu "talebi" karşılayamayabilir (medium-lowda oynamak işine gelmiyorsa). CSGO ve LOL'den bahsetmiyorum, AAA oyunlardan bahsediyorum. Bak demedi deme sonra iade etmekle uğraşırsın. Yüksek FPS "talebinse" git GTX1060lı bir laptop bak, hadi bilemedin en kötü 1050 ti bile %35 kadar daha fazla FPS verecektir. Karşılaştırma grafiği aşağıda. (Testleri Dave Lee yapmıştır, araştırabilirsiniz.)

laptop gpus.PNG

Arkadaşlar bütcem 4000 tl = 5000 tl arası güçlü sağlam bir dizüstü önerinizi bekliyorum. Fps olarak oyunlarda donma kasma yaşatmayacak ısınma yaşatmayacak bir dizüstü istiyorum.

Arkadaşlar uzun bir incelemeden sonra Monster´ında bir canavar olduğunun farkına vardım.
1. Model : Abra A5 V9.2.2 15.6" Oyun Bilgisayarı
2. Model : Abra A5 V9.2.1 15.6" Oyun Bilgisayarı

Sizce monster alınmalımıdır ? Isınma problemi vs. nasıl ? iyi performans sağlıyormu ?
1050 ti modelli ssd takılı i7 7700 hq işlemciye sahip başka bir dizüstü öneriniz varmı ?
Fiyat aralığım 5000 TL yi geçmemelidir.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı