4000 TL akıllı saat önerisi

MehmetSrtkya

Kilopat
Yer
Manisa
Daha fazla  
Meslek
Bilişim Teknoloji Alanı
Selamünaleyküm, 4.000TL'ye kadar akıllı saat bakıyorum. Gözüme Samsung Galaxy Watch 4 classic (46mm) ve Watch 5 kestirdim. İkisinden birini almak istiyorum. Kullanacağım telefon Xiaomi POCO F2 Pro. Kullananlar var mı, hangisini almalıyım?

Watch 5 le ilgili birkaç inceleme izlemiştim, Watch 4 e göre çok ciddi farklılıklar yok diyenler var.

Peki Huawei modellerine baktınız mı?

Watch 5 le ilgili birkaç inceleme izlemiştim, Watch 4 e göre çok ciddi farklılıklar yok diyenler var.
En ciddi 2 fark, safir cam olması ve batarya hacminin büyük olması. Cam o kadar önemli değil de bataryanın bile büyük olması tek başına aradaki fiyat farkını değmeye yeter. Çünkü Watch4'ün tek eksisi pil idi, onun dışında overall bakarsak en iyi saatlerden bir tanesi idi. Çünkü bildiğin telefon gibi cihaz.

Watch 5 le ilgili birkaç inceleme izlemiştim, Watch 4'e göre çok ciddi farklılıklar yok diyenler var.

Peki Huawei modellerine baktınız mı?

Hocam sevmedim ya Huawei modellerini, 4 classic ve 5 var aklımda 4'ün yorumları üzdü batarya konusunda karar veremedim batarya ciddi bir fark benim için.

Galaxy Watch5 öneririm kesinlikle. Ama 44mm olanını öneririm. 40mm olanının bataryası çok küçük, dolayısıyla şarjı az gidiyor.

Evet hocam araştırdım, küçük. Büyük ekran istiyorum zaten Watch 5 44mm ile aralarında 51mah ve 800tl fiyat farkı var.

Son olarak hangisini önerirsiniz?

Son düzenleme:
Hocam sevmedim ya Huawei modellerini, 4 classic ve 5 var aklımda 4'ün yorumları üzdü batarya konusunda karar veremedim batarya ciddi bir fark benim için.

Evet hocam araştırdım, küçük. Büyük ekran istiyorum zaten Watch 5 44mm ile aralarında 51mah ve 800tl fiyat farkı var.

Son olarak hangisini önerirsiniz?

Yani 4'ün bataryası üzdüyse (40 saat sanırım maksimum) 5'in bataryası da aman aman bir fark oluşturmayacak neticede (50 saat maksimum).

Siz eğer akıllı saati bazı arkadaşlar gibi oyun için falan kullanmayı düşünmüyorsanız, saat fonksiyonu, sağlık takibi fonksiyonu, bildirimleri alma, telefona cevap verme vs gibi akıllı saatlerin öncelikli kullanım amaçları için alıyorsanız ve pil ömrü de istiyorsanız bu işin lideri şu anda Huawei.

14 gün pil ömrüyle 2 gün pil ömrü çok büyük bir fark. Yine de imkan varsa bir mağazada yakından görün Huawei modellerini de ona göre karar verin, dizayn olarak sevmediyseniz yapacak bir şey yok tabi.

Yani 4'ün bataryası üzdüyse (40 saat sanırım maksimum) 5'in bataryası da aman aman bir fark oluşturmayacak neticede (50 saat maksimum).

Siz eğer akıllı saati bazı arkadaşlar gibi oyun için falan kullanmayı düşünmüyorsanız, saat fonksiyonu, sağlık takibi fonksiyonu, bildirimleri alma, telefona cevap verme vs gibi akıllı saatlerin öncelikli kullanım amaçları için alıyorsanız ve pil ömrü de istiyorsanız bu işin lideri şu anda Huawei.

14 gün pil ömrüyle 2 gün pil ömrü çok büyük bir fark. Yine de imkan varsa bir mağazada yakından görün Huawei modellerini de ona göre karar verin, dizayn olarak sevmediyseniz yapacak bir şey yok tabii.

Oyun için kullanmayacağım. Pil konusunda evet Huawei daha başarılı araştırdığım kadarıyla. Özellik olarak ise biraz gerisinde o yüzden bu modeller gözüme güzel geldi, bazı özellikleri kapalı olsa da ufak bir uğraşla aktif oluyormuş. Huawei olarak dengi hangi modeller var hocam.

Oyun için kullanmayacağım. Pil konusunda evet Huawei daha başarılı araştırdığım kadarıyla. Özellik olarak ise biraz gerisinde o yüzden bu modeller gözüme güzel geldi, bazı özellikleri kapalı olsa da ufak bir uğraşla aktif oluyormuş. Huawei olarak dengi hangi modeller var hocam.

3-4 bin bandında Huawei Watch GT 3 46 mm modeli var 3500 TL civarında, bir de Elite modeli var o da 46mm ve 4400 TL gibi.

GT 3 Pro modeli var o biraz daha iyi ama sanırım 5400 TL gibi var en uygun şu anda gördüğüm kadarıyla.

Genelde Mediamarkt, Teknosa gibi yerlerde açıkta oluyor bu modellerin hemen hepsi gidip inceleyip karar verebilirsiniz.

Ekleme:

Tabi incelerken sizin için olmazsa olmaz özellikler nelerdir onu iyi araştırın, Samsung'da olup Huawei'de olmayan ve sizin için şarj süresi farkından daha önemli bir özellik varsa yapacak bir şey yok tabi.

Ben eşime Huawei GT3 42 olan modelini aldım. 42mm olanların şarjı 1 hafta gidiyor buna dikkat edin. Sadece 46mm olanlar 2 hafta.

Son düzenleme:
3-4 bin bandında Huawei Watch GT 3 46 mm modeli var 3500 TL civarında, bir de Elite modeli var o da 46mm ve 4400 TL gibi.

GT 3 Pro modeli var o biraz daha iyi ama sanırım 5400 TL gibi var en uygun şu anda gördüğüm kadarıyla.

Genelde MediaMarkt, Teknosa gibi yerlerde açıkta oluyor bu modellerin hemen hepsi gidip inceleyip karar verebilirsiniz.

ekleme:

Tabii incelerken sizin için olmazsa olmaz özellikler nelerdir? Onu iyi araştırın, Samsung'da olup Huawei'de olmayan ve sizin için şarj süresi farkından daha önemli bir özellik varsa yapacak bir şey yok tabii.

Ben eşime Huawei GT3 42 olan modelini aldım. 42mm olanların şarjı 1 hafta gidiyor buna dikkat edin. Sadece 46mm olanlar 2 hafta.

Çok kararsız kaldım :D özellik bakımından Samsung daha iyi geldi gözüme fakat Huawei'nin de bataryası tatmin edici gözüküyor.

Çok kararsız kaldım :D özellik bakımından Samsung daha iyi geldi gözüme fakat Huawei'nin de bataryası tatmin edici gözüküyor.

Eşime aldığımız GT3 42 modelini Pazar gecesi şarj etmiştik bu sabah itibariyle (103 saat sonra) daha %40 şarjı vardı. Daha yeni aldık ilk kez test etmiş oluyoruz, 42mm GT3 modeli için reklamı yapılan 1 haftaya çok yakın bir zaman alacağız gibi görünüyor. (46mm de normal kullanımda 12 günden aşağı düşeceğini pek sanmıyorum ama always on display açıksa ve daha yoğun kullansanız bile yine de 7-8 günden aşağı düşmüyor görünüyor (incelemelerde gördüğüm kadarıyla)

Eşimin kullanım senaryosu şu şekilde diyebilirim, bildirimler açık, always on display kapalı, saati ve whatsapp, mail vs bildirimlerini kontrol etmek ve gelen aramaları telefonu çantasından çıkarmak yerine saatten cevaplamak vs.. bu arada arka planda kalp atış takibi, adım sayar vs sensörler açık. Gece kolunda değil.

Gelen aramaları cevaplama kalitesi de on numara bu arada cihazın hoparlörü de normal gürültüde bir yerde rahatlıkla duyulabiliyor ve mikrofon kalitesini de çok beğendim ben saatten mi cep telefonundan mı cevaplıyor fark edemiyorum açıkçası..

Geri
Yukarı