4000 TL APU sistem önerisi

Bütçe
3000-4000 arası sadece kasa için

bedirhangorgul

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba, beni idare edecek kadar bir APU sistem toplamak istiyorum. Daha sonrasında ekran kartı alacağım, 1 yıl kadar falan idare etse yeter.

Oynadığım oyunlar; Valorant, CS:GO tarzı ve arada F1 2020 falan da oynarım. APU için en iyi işlemci ve anakart nelerdir? İşlemci olarak DA videosunda izlediğim Ryzen 3 4300G ile 4300GE arasındaki farklar nelerdir? Bunlardan daha iyi APU işlemci var mı ve anakart, SSD, RAM falan ne almalıyım?

Overclock ve sistemi birleştirmek için de, her bilgisayarcı yapabililir mi? APU bilmeyenler var mıdır? Ve ileriye dönük belki de grafikleri düşürüp Valorant ve CS için 144 Hz monitör almayı düşünüyorum. nasıl yapayım?

Donanım arşivinin en son attığı 3000 ₺ bandında sistem videosu vardı. İşinize yarayabilir.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

=4.086TL

Ryzen 3 4300G ile 4300GE arasındaki farklar nelerdir?

4300G temel GHz olarak daha fazla.
4300GE tükettiği TDP değeri daha az.

Overclock ve sistemi birleştirmek için.

Hocam YouTube'a yazarak bulabilirsiniz.

Bunlardan daha iyi APU işlemci var mı ve anakart, SSD, RAM falan ne almalıyım?

@Rivadex
Hocamızın attığı parçalar bu fiyat bandında en iyisi.

@Rivadex hocam güzel parçalar atmış ama Gaming Gecelerine de bakabilirsiniz. Benim uyguna getirdiğim parçalar olmuştu.
Mesela bu RAM'in 3200 MHz olanını 680'e aldım. Çoğu gecede RAM de oluyor zaten. Tabii beklemek zararınıza da olabilir, onu da demiş olayım 😅

Peki 144 Hz almayı düşünüyorum ekran kartı aldığımda da kullanabileyim diye bu sistemler genelde 80 -110 arası FPS veriyor ekranda bir kasma vs olur mu?

=4.086TL

Sizin attığınız mı yoksa bu sistem mi daha iyi hocam. Teknobiyotik FR4000 Fırsat Sistemi - AMD Ryzen 3 4300GE 3.5GHz, 16GB Ram, 480GB SSD Oyuncu Bilgisayarı - Ekran Kartlı Oyuncu Bilgisayarı - Oyuncu Bilgisayarı - Bilgisayar | Teknobiyotik
Kasma olmaz, 144Hz en mantıklısı. Monitör önerisi istiyorsanız bütçe belirtir misiniz?

Monitör + klavye almak istiyorum toplam 2400'e kadar çıkabilir.

Benim attığım daha mantıklı. O sistemde kronik sorunlu parçalar var ve değiştirince fiyat hemen hemen benimkine eşit oluyor ancak eşit olsa bile benim attığımdaki parçalar daha kaliteli.

Yeni konular

Geri
Yukarı