4000 TL Bilgisayar önerisi

Özelleştirmeleri bu şekilde yapın:

1621712530824.png

Toplam: 4373 TL

Bütçeyi 373 TL aşıyor. Eğer kendiniz toplayabilir veya bir yere birleştirtebilirseniz parça parça ürün önerebilirim.

Eki Görüntüle 1036243

Toplam: 4373 TL

Bütçeyi 373 TL aşıyor. Eğer kendiniz toplayabilir veya bir yere birleştirtebilirseniz parça parça ürün önerebilirim.

Peki bu sistem CS:GO GTA 5 Valorant gibi oyunlarda ne kadar FPS verir
Ve ekran kartı sanırım yok bu sıkıntı olur mu?

Peki bu sistem CS:GO GTA 5 Valorant gibi oyunlarda ne kadar FPS verir
Ve ekran kartı sanırım yok bu sıkıntı olur mu?
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu arkadaş kanalında çoğu oyunun FPS testini yapmış, inceleyebilirsiniz. Hayır, sıkıntı olmaz. AMD'nın sonu G ile biten işlemcileri APU işlemcilerdir. Yani dahili ekran kartı mevcutttur. Bu ekran kartına da RAM'inizden 2/4 GB veriyorsunuz. Ki Dual Channel 8 GB yani 16 GB RAM'iniz olacağı için 4 GB ayırmanızı öneririm. Ekran kartı stokları düzelene kadar sizi rahatlıkla götürür bu sistem. Stoklar düzeldiğinde de güzel bir ekran kartı alırsınız, on numara olur.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu arkadaş kanalında çoğu oyunun FPS testini yapmış, inceleyebilirsiniz. Hayır, sıkıntı olmaz. AMD'nın sonu G ile biten işlemcileri APU işlemcilerdir. Yani dahili ekran kartı mevcutttur. Bu ekran kartına da RAM'inizden 2/4 GB veriyorsunuz. Ki Dual Channel 8 GB yani 16 GB RAM'iniz olacağı için 4 GB ayırmanızı öneririm. Ekran kartı stokları düzelene kadar sizi rahatlıkla götürür bu sistem. Stoklar düzeldiğinde de güzel bir ekran kartı alırsınız, on numara olur.

Çok teşekkürler peki ekran kartına verebileceğimiz miktarı nereden nasıl seçiyoruz
Ve bu kanaldaki adam farklı sistemler ile mi yapıyor benim sistemimin ne kadar verdiğini nereden öğreneceğim kusura bakmayın ben biraz cahilim bu konularda eskiden bakardık laptop i5 ve 8 GB RAM'li ise alırdık şimdi bütçe kısıtlı oynanacak çok oyun var yapılacak işler fazlalaştı parayı dikkatli kullanmak gerekiyor

Çok teşekkürler peki ekran kartına verebileceğimiz miktarı nereden nasıl seçiyoruz?
BIOS'ta bu menüden ayarlanıyor:
1621719138856.png

Daha önceden APU kullanmadığım için tam olarak nasıl yapıldığını bilmiyorum. Bilen birisi yardımcı olabilir aldıktan sonra konu açarsanız.

Ve bu kanaldaki adam farklı sistemler ile mi yapıyor?
Adamın sistemi bu:
İşlemci: AMD Ryzen 3 4300GE & Radeon Graphi
Anakart: MSI MPG B550 Gaming Plus RGB
Bellek: Kingston HyperX Fury 2 x 8 GB Dual Channel 3200 MHz DDR4 RAM
Disk: Samsung 980 500 GB NVMe M2 SSD + Crucial BX500 240 GB Sata SSD
İşlemci Soğutucusu: Cooler Master Hyper H410R RGB 92 mm kule tipi soğutucu
Kasa: MSI MAG FORGE 100M Güç Kaynağı: Corsair CV550 550W 80+ Bronze

Sizdeki anakart da B550 Serisi. RAM'leriniz 2x8 GB 3200 Mhz. Sizin sistemle tek farkı arkadaşta M.2 SSD olması. Arkadaş ekran kartına kaç GB vermiş bilmiyorum ancak siz 4 GB verdiğinizde bu videodakine yakın FPS değerleri alırsınız muhtemelen.

Eki Görüntüle 1036404
Daha önceden APU kullanmadığım için tam olarak nasıl yapıldığını bilmiyorum. Bilen birisi yardımcı olabilir aldıktan sonra konu açarsanız.

Adamın sistemi bu:
İşlemci: AMD Ryzen 3 4300GE & Radeon Graphi
Anakart: MSI MPG B550 GAMING Plus RGB
Bellek: Kingston HyperX Fury 2 X 8 GB Dual Channel 3200 MHz DDR4 RAM
Disk: Samsung 980 500 GB NVMe M.2 SSD + Crucial BX500 240 GB SATA SSD
İşlemci Soğutucusu: Cooler Master Hyper H410R RGB 92 mm kule tipi soğutucu
Kasa: MSI MAG Forge 100M Güç Kaynağı: Corsair CV550 550W 80+ Bronze

Sizdeki anakart da B550 Serisi. RAM'leriniz 2x8 GB 3200 MHz. Sizin sistemle tek farkı arkadaşta M.2 SSD olması. Arkadaş ekran kartına kaç GB vermiş bilmiyorum ancak siz 4 GB verdiğinizde bu videodakine yakın FPS değerleri alırsınız muhtemelen.

Peki atıyorum 4 değil de 8 vermek istersek ne olur şahane bir FPS artışı mı olur yoksa fazla yükleme mi yapar yani Max 4 GB mı?
Eki Görüntüle 1036404

Adamın sistemi bu:
İşlemci: AMD Ryzen 3 4300GE & Radeon graphi
Anakart: MSI MPG B550 GAMING Plus RGB
Bellek: Kingston HyperX Fury 2 X 8 GB Dual Channel 3200 MHz DDR4 RAM
Disk: Samsung 980 500 GB NVMe M.2 SSD + Crucial BX500 240 GB SATA SSD
İşlemci soğutucusu: Cooler Master Hyper H410R RGB 92 mm kule tipi soğutucu
Kasa: MSI MAG Forge 100M güç kaynağı: Corsair CV550 550W 80+ Bronze

Sizdeki anakart da B550 serisi. RAM'leriniz 2x8 GB 3200 MHz. Sizin sistemle tek farkı arkadaşta M.2 SSD olması. Arkadaş ekran kartına kaç GB vermiş bilmiyorum ancak siz 4 GB verdiğinizde bu videodakine yakın FPS değerleri alırsınız muhtemelen.

Ben bu sistemin videosunu izledim yalnız FPS bir tık düşük geldi siz ne tür iyileştirmeler seçtiniz ve onlar ne işe yarıyor anlatabilir misiniz?
Eğer kendiniz toplayabilir veya bir yere birleştirtebilirseniz parça parça ürün önerebilirim.

Anlayamadım bu kısmı kusura bakmayın

Son düzenleme:
Peki atıyorum 4 değil de 8 vermek istersek ne olur şahane bir FPS artışı mı olur yoksa fazla yükleme mi yapar yani Max 4 GB mı?
8 vermek gereksiz olur. VALORANT ve CS'de 2 GB bile yeterlidir, GTA vb. oyunlarda da 2 GB yeter ancak zaten oynayacağınız oyunlar 12 GB üzerinde RAM kullanmayacağı için 4 verebilirsiniz. Eğer Warzone gibi 10 GB üzerinde RAM kullanan oyunlar oynuyorsanız 2 vermeniz gerekir.

Ben bu sistemin videosunu izledim yalnız FPS bir tık düşük geldi siz ne tür iyileştirmeler seçtiniz ve onlar ne işe yarıyor anlatabilir misiniz?
FPS normal. Ryzen 3 serisi 4. nesil bir işlemci için gayet iyi FPS değerleri bunlar. Tam ekran iyileştirmeleri ve birkaç ayar yapıldığında 15-20 FPS daha fazla alınabilir. Ne tür iyileştirmeler seçtim derken, anlamadım? Ben APU sistem kullanmıyorum i5 9600KF GTX 1660S sistemim var herhangi bir tweak ayarı yapmadım.

Anlayamadım bu kısmı kusura bakmayın.
Diyorum ki bu önerdiğim sistem hazır ya, eğer imkanınız varsa yani tüm parçaları farklı yerlerden alıp evde kendiniz birleştirebilirseniz veya bir bilgisayarcıya götürüp 50-100 TL gibi bir para verip birleştirtebilirseniz parça parça ürün önerisi de yapabilirim. Mesela işlemciyi bir siteden, anakartı farklı bir siteden, RAM'i farklı bir siteden gibi gibi. Eğer parça parça toplayabilirseniz bu bütçede Ryzen 5 3400G toplanır gibi duruyor.

8 vermek gereksiz olur. Valorant ve CS'de 2 GB bile yeterlidir, GTA vb. oyunlarda da 2 GB yeter ancak zaten oynayacağınız oyunlar 12 GB üzerinde RAM kullanmayacağı için 4 verebilirsiniz. Eğer Warzone gibi 10 GB üzerinde RAM kullanan oyunlar oynuyorsanız 2 vermeniz gerekir.

FPS normal. Ryzen 3 serisi 4. nesil bir işlemci için gayet iyi FPS değerleri bunlar. Tam ekran iyileştirmeleri ve birkaç ayar yapıldığında 15-20 FPS daha fazla alınabilir. Ne tür iyileştirmeler seçtim derken, anlamadım? Ben APU sistem kullanmıyorum i5 9600KF GTX 1660S sistemim var herhangi bir Tweak ayarı yapmadım.

Diyorum ki bu önerdiğim sistem hazır ya, eğer imkanınız varsa yani tüm parçaları farklı yerlerden alıp evde kendiniz birleştirebilirseniz veya bir bilgisayarcıya götürüp 50-100 TL gibi bir para verip birleştirtebilirseniz parça parça ürün önerisi de yapabilirim. Mesela işlemciyi bir siteden, anakartı farklı bir siteden, RAM'i farklı bir siteden gibi gibi. Eğer parça parça toplayabilirseniz bu bütçede Ryzen 5 3400G toplanır gibi duruyor.

Peki ne farkı olur o sistemin bana APU sistem mantıklı geldi.
Benim dediğim şu fotoğrafta hani RAM SSD anakart değişiklikleri yapmışsınız ya bu sistemde onu sordum stock sistemden ne farkı olur diye.

Eki Görüntüle 1036243

Toplam: 4373 TL.

8 vermek gereksiz olur. Valorant ve CS'de 2 GB bile yeterlidir, GTA vb. oyunlarda da 2 GB yeter ancak zaten oynayacağınız oyunlar 12 GB üzerinde RAM kullanmayacağı için 4 verebilirsiniz. Eğer Warzone gibi 10 GB üzerinde RAM kullanan oyunlar oynuyorsanız 2 vermeniz gerekir.

FPS normal. Ryzen 3 serisi 4. nesil bir işlemci için gayet iyi FPS değerleri bunlar. Tam ekran iyileştirmeleri ve birkaç ayar yapıldığında 15-20 FPS daha fazla alınabilir. Ne tür iyileştirmeler seçtim derken, anlamadım? Ben APU sistem kullanmıyorum i5 9600KF GTX 1660S sistemim var herhangi bir Tweak ayarı yapmadım.

Benim dediğim gibi fazla bir bilgim yok masaüstü PC'lerde benim için bütçeme göre en iyi performansı ve uzun kullanımı hangisi verecekse o en uygun mesela APU sistemi şu yüzden beğendim bu şekilde piyasa düzelene kadar idare eder ben de o sırada para biriktiririm ve piyasa düzelince kendime bir ekran kartı alırım gibi bir düşüncem var ekran kartını alınca bu sistem fıstık gibi olur diye düşünüyorum sizce de öyle olur mu?
Ve eğer bu sistemi alırsam hangi ekran kartını önerirsiniz. Gelecek için?

Son düzenleme:
Peki ne farkı olur o sistemin bana APU sistem mantıklı geldi.
Benim dediğim şu fotoğrafta hani RAM SSD anakart değişiklikleri yapmışsınız ya bu sistemde onu sordum stock sistemden ne farkı olur diye.

Piyasa düzelince kendime bir ekran kartı alırım gibi bir düşüncem var ekran kartını alınca bu sistem fıstık gibi olur diye düşünüyorum sizce de öyle olur mu?
Ve eğer bu sistemi alırsam hangi ekran kartını önerirsiniz. Gelecek için?
Stock sistemden çok daha performanslı olur fotoğraftaki değişiklikleri yaptığınızda. Özellikle de Çift kanal RAM APU sistemlerde çok yüksek bir performans artışı sağlıyor. Piyasa düzelince GTX 16 serisi bir kart alırsanız fıstık gibi olur. GTX 1650, 1650 Super, 1660 vs. olabilir.

Geri
Yukarı