4000 TL bütçe ile macOS uyumlu Hackintosh sistem toplamak

emrenogay

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Meslek
Yazılım
Merhaba, sosyalde yeniyim konum yanlış yerdeyse kusura bakmayınız. 🙏 Çevre birimleri harici kasa için ayırdığım 4000TL bütçem var. Yazılım amaçlı kullanacağım için gerek IDE, gerek emülator kullanımı rahatlığından dolayı Hackintosh kurmak istiyorum. Malesef donanım bilgim çok az olduğu için sizlere danışmak istedim. Rica etsem bana macOS uyumlu işlemci ön planda olmak üzere bir sistem toplayabilir misiniz? Özellikle @Recep Baltaş hocamın YouTube videolarını izledim bolca, kendisi müsaitse ondan da bir akıl, mümkünse sistem önerisi almak isterim.

Başlıca kullanacağım yazılımlar;
  • Android Studio IDE
  • PHPStorm IDE
  • Visual Studio
  • After Effect
  • Photoshop
Şimdiden yardımcı olan efendilere teşekkür ederim, esenlikler.

Şu anda Intel sistemler, Ryzen sistemlerden daha performanslı fakat ileride AMD'ye geçileceği yönünde bilgiler var. Herhangi bir RX 580 ve Ryzen 5/Intel i5 sistem işinizi görür ve uyumlu olur.

Catalina/Mojave uyumlu ekran kartları:

Şu anda Intel sistemler, Ryzen sistemlerden daha performanslı fakat ileride AMD'ye geçileceği yönünde bilgiler var. Herhangi bir RX 580 ve Ryzen 5/Intel i5 sistem işinizi görür ve uyumlu olur.

Catalina/Mojave uyumlu ekran kartları:
Teşekkür ederim hocam. Dikkat etmem gereken tek nokta ekran kartının uyumlu olması mıdır?

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı