4000 TL Bütçeyle Sistem Toplama

Pexs

Hectopat
Merhaba, yurt dışında okul okuyacağım için beni 4-5 yıl idare edecek bir masaüstü sistemine ihtiyacım var.
  • Elimde GTX 1070 ekran kartı bulunmakta.
  • Elimde 1TB HDD ve 256 GB SSD bulunmakta.
  • Elimde 650W güç kaynağı bulunmakta.
  • Elimde bulunan ürünler hariç bütçem 4000TL.
  • Bilgisayar ile sadece oyun oynanacak.
  • Oynanacak oyunlar: CS:GO, PUBG, GTA 5 Multiplayer, Apex, LOL.

Şimdiden teşekkür ediyorum.

Merhaba, yurt dışında okul okuyacağım için beni 4-5 yıl idare edecek bir masaüstü sistemine ihtiyacım var.
  • Elimde GTX 1070 ekran kartı bulunmakta.
  • Elimde 1TB HDD ve 256 GB SSD bulunmakta.
  • Elimde 650W güç kaynağı bulunmakta.
  • Elimde bulunan ürünler hariç bütçem 4000TL.
  • Bilgisayar ile sadece oyun oynanacak.
  • Oynanacak oyunlar: CS:GO, PUBG, GTA 5 Multiplayer, Apex, LOL.

Şimdiden teşekkür ediyorum.
Yurtdışından al parçaları. Vergi vermediğin için çok daha uygun fiyata daha iyi işlemci ve anakart alabilirsin.

Güç kaynağınız sertifikasız ise 80+ sertifikalı bir PSU öneririm. Diğer parçaları da @Geo_Naute'nin dediği gibi yurtdışından alın. (Yani PSU dahil ama öneri olarak bunu söyleyim dedim:))

Yurtdışından al parçaları. Vergi vermediğin için çok daha uygun fiyata daha iyi işlemci ve anakart alabilirsin.

Güç kaynağınız sertifikasız ise 80+ sertifikalı bir PSU öneririm. Diğer parçaları da @Geo_Naute'nin dediği gibi yurtdışından alın. (Yani PSU dahil ama öneri olarak bunu söyleyim dedim:))

Gideceğim ülke Makedonya olduğu için fiyatlar neredeyse Türkiye ile bire bir aynı ve çoğu teknolojik ürünü bulmak çok zor. Bu yüzden orada zor duruma düşmemek için Türkiyede toplamayı düşünüyorum.

İsterseniz RGB olmayan ramleri seçip kasayı veya anakartı yükseltebilirsiniz.

İsterseniz RGB olmayan ramleri seçip kasayı veya anakartı yükseltebilirsiniz.

Ryzen 5 3600ün doğru seçim olduğuna inanıyormusunuz hocam? 2.el İ7 8700K veya İ7 9700Klı bir sistem olabilir veya Ryzen 7 3700x olabilir.
Ryzen 5 3600 oyunlarda 1080p de tatmin eder mi?

Ryzen 5 3600ün doğru seçim olduğuna inanıyormusunuz hocam? 2.el İ7 8700K veya İ7 9700Klı bir sistem olabilir veya Ryzen 7 3700x olabilir.
Ryzen 5 3600 oyunlarda 1080p de tatmin eder mi?
Tatmin eder ama tabii ki seçim size kalmış. Diğer parçaları düşürüp işlemciyi yükseltebilirsiniz.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı