4000 TL Ekran Kartı Önerisi

Wilson Fisk

Kilopat
Yer
Konya
Daha fazla  
Merhaba, arkadaşlar şu an haziran ayındayız ve 2 ay öncesine göre çoğu fiyatlarda artış var. Maksimum 4000 lira bütçem var, bu bütçe dahilinde AMD ekran kartlarında, ısınma sorunları gibi durumlar da göz önünde bulundurulacak olursa en iyi fiyat performans ürünü ekran kartı hangisi? Toplamaya karar verdiğim sistem şudur:

Anakart: ASRock B450M PRO4.
İşlemci: AMD Ryzen 5 3600.
RAM: Apacer panther 2x8GB=16 GB DDR4 3000MHz.
Güç kaynağı: High Power 600W 80+ Bronze eco.
Kasa: MSI MAG Forge 100R.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çoğunluk olarak MSI öneriliyor.Peki ısınması konusunda nasıl sizce? Ve sizce 600 Liralık hangi kasayı tercih edebilirim kule tipi soğutucuya uygun olmalı?

Gaming modellerinin soğutması genelde iyi olur.
Ya zaten araştırdığım da insanların aslında bir kısmının şikayetçi olduklarını, sonrasında gelen güncellemelerle düzeldiğini söylediklerini gördüm. O yüzden benimde içim biraz olsun rahat ama yine 1 kere alacağım ve uzun ömürlü olmasını istediğim için yanlış seçim yapmış olmak istemiyorum.

Ya zaten araştırdığım da insanların aslında bir kısmının şikayetçi olduklarını, sonrasında gelen güncellemelerle düzeldiğini söylediklerini gördüm. O yüzden benimde içim biraz olsun rahat ama yine 1 kere alacağım ve uzun ömürlü olmasını istediğim için yanlış seçim yapmış olmak istemiyorum.
İnsanların ne dediğini o kadar önemseme. Ben de sistem alırken bir sürü araştırma yorum okudum hep sallama internetten okuduğunu kendi yorumu gibi yazan insanlarla dolu. Birkaç örnek veriyim;

-Rtx 2060 Ventus alınmaz soğutması çok kötü.
-Adata ssd alınmaz kronik sorunlu
-GamePower kasa kesinlikle alınmaz
-İşte şu psu aman aman sakın ha! 80+sertifika almış adam ama bizim prof. dr. bilgisayar mühendisleri beğenmez.

Yani uzar gider böyle ben yukardaki parçalardan oluşan bir sistem topladım. Hiç bir sıkıntı da yaşamadım. Yorum yapanların çoğu parçayı kullanmadığı halde okuduğu yorumlar kendi başına gelmiş gibi bilmişlik yapmak için yazıyor. Arada istisna parçalar tabiki olabilir ama adam ssd sinde sorun çıkınca internetten de birkaç tane aynı sorun yaşayan kişi görünce kronik sorun yaftasını yapıştırıyor.
Biraz uzun oldu ama hasta olan bir insanın kendi gibi hasta olan milyonlarca insanı görüp kronik hatalı yaratılmışız demesi gibi birşey bu.

Yeni konular

Geri
Yukarı