4000 TL GTX 980 Sistem Toplama

fener67

Kilopat
Daha fazla  
Evet başlıkta da belirtildiğim gibi sistemin diğer parçaları hazır sadece anakart ve ekran kartı seçimlerinde cok arada kaldım lütfen hangisini neden seçeceğim konusunda yardimci olursaniz sevinirim .
Not : Sistem tamamen oyun uzerine olacak.
Not2 : Isletim sistemi Intel 4790K

Hangi anakart ve neden :
1-) GA-Z97X-Gaming 3 Intel Z97 Soket 1150 DDR3 3200MHz(O.C) HDMI&DVI Anakart - Vatan Bilgisayar
2-) Z97 GAMING 5 Intel Z97 Soket 1150 DDR3 3200MHz(O.C.)SATA 3.0 USB 3.0 Anakart - Vatan Bilgisayar
3-) Z97-AR - Vatan Bilgisayar
Hangi ekran kartı ve neden :
1-) Asus GTX970 ROG Strix GDDR5 4GB DX12 Nvidia GeForce Ekran Kartı - Vatan Bilgisayar
2-) MSI GTX980 GAMING GDDR5 4GB 256Bit Nvidia GeForce DX12 Ekran Kartı - Vatan Bilgisayar
Evet cevaplarınız ve yardımlarınız için şimdiden teşekkürler ... İyi forumlar.

@Recep Baltaş Bu konuda gerçekten yorumunuza çok ihtiyacım var onümüzdeki 5-6 senelik Bilgisayarım bu olacak umarım fikirlerinizi belirtirsiniz üstad :)

Son düzenleyen: Moderatör:
@Cynara 1. Anakarttan anakarta acayip bir şekilde performans farkı var . 2. 2 side 970 , link adı yanlış yazılmış.

Msi bu dönemler rakiplerinden sıyrılıp önde kalmayı başarıyor bana göre yazacak bir çok özellik var , bu yüzden direkt olarak kendi sitesine bakmalısın.

Orada 980 yazıyor ama oradaki de 970 linkde sorun var sanırım benim ekran kartı sorum şu Msi gtx 970 mi Asus gtx 970 mi ? Anakart a gelince bence anakart seçimi bi o kadar önemli.

@Cynara 1. Anakarttan anakarta acayip bir şekilde performans farkı var . 2. 2 side 970 , link adı yanlış yazılmış

Msi bu dönemler rakiplerinden sıyrılıp önde kalmayı başarıyor bana göre yazacak bir çok özellik var , bu yüzden direkt olarak kendi sitesine bakmalısın
FPS'yi değiştiriyor mu ? Z97, verdiğim anakarta FPS farkı atıyor mu ?

Bir oyuncu için sadece FPS önemli değildir bunun yanında olmazsa olmaz ses de önemlidir. MSI Z97 Gaming 5' in de ses kalitesi gayet iyi bunun için MSI diyorum.
Ses diğerlerinde kötü falan değil. Kullandığım anakart belki 2009'dan kalmadır, ses kalitesinden çok memnunum. 5+1 ses sistemim ile daha iyi oluyor fakat şu anda Logitech H110 kullanıyorum.

@brslds dostum linkte problem var ikiside gtx 970 biri msi digeri asus bunu göz önüne alarak tekrar cevaplarmısın tesekkurler.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı