4000 TL Intel i5 6600 ve R9 380 Sistem Tavsiyesi

Yer
İstanbul
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. 4000 TL bütçe ile bir oyun sistemi toplayacağım. Uzun analizler sonucu bir sistem topladım, ama güç kaynağı konusunda biraz kararsız kaldım size danışmadan almayacağım. Tavsiye ve önerilerinizi bekliyorum.

İşlemci: Intel Core i5 6600
Anakart: MSI H170 GAMING M3
Ekran Kartı: MSİ R9 390 8GB
Bellek: Kingston HyperX Fury Black 8 GB 2133MHz DDR4 (2x8)
SSD: Kingston Fury 240GB
Sabit Disk: WD 3.5¨ 1TB Caviar Blue 7200 RPM
İşlemci Soğutucu: Cooler Master Hyper 412 PWM

Son düzenleme:
Sistem gayet güzel, Fakat 8 gb ram günümüz için yeterli olsa bile bundan 1-2 yıl sonra yetersiz kalıcak ki şu an bile yetersiz kaldığı durumları oluyor 100 TL daha fazla verip bellek 16 gb olabilir onun dışında ekran kartı ASUS R9 390 ya da ASUS GTX970 4G olabilir

Sistem gayet güzel, Fakat 8 gb ram günümüz için yeterli olsa bile bundan 1-2 yıl sonra yetersiz kalıcak ki şu an bile yetersiz kaldığı durumları oluyor 100 TL daha fazla verip bellek 16 gb olabilir onun dışında ekran kartı ASUS R9 390 ya da ASUS GTX970 4G olabilir
Bellek çift kanal (2x8). Ekran kartı konusunda seçiminiz neden asus oldu ?

Uzun ömürlü, sağlam: Aerocool KCAS 600W 80+ Bronze Aktif PFC Güç Kaynağı

WD 3.5¨ 1TB Caviar Blue 7200 RPM, oyunlarda en çok yanan ve sıkıntı çıkartan HDD. Onun yerine WD Black 1TB almanı tavsiye ederim. İş ve Oyun için üretilmiş bir HDD.
Acaba 600W bu sistem için yeterli olur mu ? HDD konusunda Black serisi alamam çünkü bütçem sınırlı ve monitör kasa vs. dahil değil. Onun yerine markasını değiştirebilirim.

Acaba 600W bu sistem için yeterli olur mu ? HDD konusunda Black serisi alamam çünkü bütçem sınırlı ve monitör kasa vs. dahil değil. Onun yerine markasını değiştirebilirim.

Başlıkta r9 380 yazıyor. Açıklamaya r9 390 yazmışsın. Ben başlığa göre cevap verdim. R9 390 için 750 W PSU gerekmektedir.

Düzeltmeyi uyguladım. Eğer o bütçeyi aşarsa bu en iyi F/P: High Power Element Smart 750W Mavi Ledli 80+ Bronze 56A@12V Fiyatı

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı