4000 TL notebook tavsiyesi

Bütçe
3000-4000 TL
Hocam belirtmek isterim en üstteki arkadaşın attığı Laptop'a da bakabilirsiniz.
AMD önerimdir.

Son düzenleme:
Hocam daha önce HP bilgisayar kullanmadım fakat kullanan kişiler pek önermiyor çok fazla donma oluyormuş.
Hocam bu bilgisayara sahibim ocak ayında aldım pişman değilim eminim ki sizde pişman olmazsınız ciddi manada çok hızlı bir laptop performansıda fiyatına göre gayet uygun varsa özel olarak merak ettiğiniz soru yardımcı olurum

Evet 8 GB'ın altındaki RAM artık yetersiz geliyor fakat RAM'ı 8 GB düşünürsem bütçem dahilinde işlemciyi düşük tutmam gerekiyor. AMD Ryzen 5 ile Intel Core i3 arasında çok fark var mı, önceliğim RAM mı olmalı?
3500U, 1005G1'den çok çekirdekli işlemlerde daha iyi, diğeri de tek çekirdeklilerde ama aradaki fark az.

Entegre grafik kartında 3500U daha iyi ama senin kullanım amacında bunun hiç önemi yok.

Acer'ın ekran çözünürlüğü FHD, diğeri HD.

RAM 4GB old. sürece sıkıntı olur, garanti dahilinde upgrade kısmını araştırman gerek. Her ikisini de açmak için alt tablayı komple sökmek gerekiyor.

Bu arada Acer'da tek RAM slotu var, diğer 4GB RAM onboard yani anakarta entegre. Giriş çıkışları, batarya kapasitesi vs. araştırırsın. Aklına hangisi yatarsa artık.

Son düzenleme:
3500U, 1005G1'den çok çekirdekli işlemlerde daha iyi, diğeri de tek çekirdeklilerde ama aradaki fark az.

Entegre grafik kartında 3500U daha iyi ama senin kullanım amacında bunun hiç önemi yok.

Acer'ın ekran çözünürlüğü FHD, diğeri HD.

RAM 4 GB old. Sürece sıkıntı olur, garanti dahilinde upgrade kısmını araştırman gerek. Her ikisini de açmak için alt tablayı komple sökmek gerekiyor.

Bu arada Acer'da tek RAM slotu var, diğer 4 GB RAM onboard yani anakarta entegre. Giriş çıkışları, batarya kapasitesi vs. araştırırsın. Aklına hangisi yatarsa artık.

Teşekkür ederim, ben onu araştırayım
Hocam bu bilgisayara sahibim ocak ayında aldım pişman değilim eminim ki sizde pişman olmazsınız ciddi manada çok hızlı bir laptop performansıda fiyatına göre gayet uygun varsa özel olarak merak ettiğiniz soru yardımcı olurum
Teşekkür ederim hocam, RAM'ın 4 GB olması sıkıntı. Ben biraz daha bakayım bir sorum olursa sizi rahatsız ederim :)

Yeni konular

Geri
Yukarı