4000 TL Oyun Bilgisayarı Tavsiyesi

Jhunkyff

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar 4000-4500 TL bütçe ile monitör dahil bir bilgisayar toplayacağım, oyun ve video izleme odaklı bir bilgisayar olacak, monitörü Xbox ile oyun oynamak içinde kullanacağım o yüzden 1080p olması tercihim. Anakart ve ekran kartının MSI olması tercih ediyorum ama başka markalarda olabilir. Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleme:
Kardeşim benim bütçene göre yapabileceğimin en iyisini yapmaya çalıştım. Gayet yeterli bir sistem. İncelemeni tavsiye ederim. Günümüz oyunlarını ultra ayarda rahat oynarsın.

Dosya Ekleri

• image.png
    image.png
    93,5 KB · Görüntüleme: 259
  • image.png
    image.png
    77,9 KB · Görüntüleme: 324
Kardeşim benim bütçene göre yapabileceğimin en iyisini yapmaya çalıştım. Gayet yeterli bir sistem. İncelemeni tavsiye ederim. Günümüz oyunlarını ultra ayarda rahat oynarsın.
Teşekkür ederim ama ben ASUS veya MSI anakart ve ekran kartlarından daha çok verim aldığmı düşünüyorum.

Yanlış düşünüyorsun dostum. Markaya takılırsan hatanın en büyüğünü yaparsın. Anakart olarak gaming serisinde MSI'nın en berbat kartıdır gaming3. Gigabyte Gaming3 serisi, diğerlerindeki Gaming5 değerindedir. Ekran kartı olarak Nvidia için Evga, AMD için Sapphire 1. arayacağın markalar olsun. Çünkü performansları diğer markaları rahatlıkla tokatlıyor. Bileşen kalitesine değinmiyorum bile.

Yanlış düşünüyorsun dostum. Markaya takılırsan hatanın en büyüğünü yaparsın. Anakart olarak gaming serisinde MSI'nın en berbat kartıdır gaming3. Gigabyte Gaming3 serisi, diğerlerindeki Gaming5 değerindedir. Ekran kartı olarak Nvidia için Evga, AMD için Sapphire 1. arayacağın markalar olsun. Çünkü performansları diğer markaları rahatlıkla tokatlıyor. Bileşen kalitesine değinmiyorum bile.
Bu bilgiler için gerçekten teşekkürler, ama ben AMD yerine Nvidia bir sistem toplamak istiyorum. Sizce Nvidia mı daha iyi performans verir yoksa AMD mi ?

Bu bütçede AMD daha iyi performansa sahip. FPS, çözünürlük, performans gibi kavramlar senin için önem arz ediyorsa AMD tercihin olmalı. Aynı bütçede Nvidia ile yukarıda saydığım kavramların karşılığını alırsın. Ama AMD 'ye göre 1 tık altı olur.

Arkadaşın dediğine katılıyorum amd fiyatına göre nvidia kartlara göre çok daha yüksek performans vericektir. Ama biraz daha zamanın varsa bence yeni çıkıcak amdnin polaris mimarileri 14 nm fabrikasyon sürecinde üretilmiş ekran kartlarını ve yeni çıkıcak işlemcilerden bi sistem toplayabilirsin.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı