4000 TL oyun bilgisayarı toplama

Bütçe
4000 gecmez

Yiğit0607

Centipat
Herkese merhaba.
PC toplayacağım kendim acemiyim ama PC ile haşırneşirim laptoptan masaüstüne geçmek istedim PUBG'de ve diğer oyunlarda FPS yüksek değer almak yani kasmadan5kasmadanoyun oynamak icin 5 yıl beni idare edecek ilerleyen zamanlarda yukseltebileceğim PC toplamakla karar kıldım. Butcem minumum olacak parçaları zamanla ayrı al cam yani 3 ayda anca toplarım mağlum fiyatlar uçuk en uygun butceme gore araştırma yaptım ve şöyle bir düzen kurdum yanlış hatalı bir sistem olduysa beni aydinlatirsaniz sevinirim.

*i5 işlemci 9600F LGA 1151.
*Anakart ASUS Z270P 4 slotlu DDR4 (9.nesil işlemci uyumlu mu tam bulamadim)
*RX 570 ekran kartı (ASUS shapphire MSI var hangisi ne farkı var )
*SSD 240 GB ve 320 GB hard disk var elimde.
Kasa monitör ve RAM'i hallederim onlari saygılar...

Son düzenleyen: Moderatör:
Anakart ve işlemci uyumsuz. 9600KF gibi işlemci alıp yanına RX570 koyulmaz, düşük kalır. 4.000 liraya daha iyi sistem toplanır.

Ekran kartı markaya göre değil de soğutma performansına göre seçmek daha doğru.
Elinizdeki RAM ne? Marka, model, DDR, MHz... Bunlar önemli faktörler. Bunları belirt.
İşlemcinin içinden dahili fan çıkmıyor, ayrıca fan almak zorundasınız. Bunları hiç hesaba katmamışsınız.

Dediğim bilgileri aktar yardımcı olacağım.

Ram 16 gb 2666 mhz ram var kingston
Bu arada işlemci yanlış yazmışım i5 9400f
Içinden fan çıkmıyorsa extra alırım sorun değil
Rx570 ekran kartı çokmu düşük kalır fazla bütçe ayıramam işlemciye göre fiyat performans güncel ana kart öneriniz nedir 4 slotlu olması benim için iyi olur daha sonra yükseltmek için iyi olur teşekkürler

AMD Ryzen 1600 12 NM ve Gtx 1660 Super alınabiliyor:

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı