4000 TL Oyun Odaklı Sistem

NeverminD

Hectopat
Daha fazla  
Öncelikle iyi forumlar. Farkındayım bir sürü oyun sistem önerisi bekleyen konular var. Hepsini hemen hemen okudum inceledim. Örnegin oyun amaçlı bir sistem önerisi isteniyor. Bütce koyuluyor ve her bir şahıs kendine özgü düşünce ve fikriyle öneride bulunuyor bu da haliyle donanım bilgisi olmayanlar için kararsızlık ve çıkmaz duruma getiriyor. Şu an bende aynı duygular içersindeyim. Klasik konu olacak farkındayım konu çözülürse 2 hafta içersinde sizin önermiş oldugunuz sistem toplanacaktır. Aksilik yaşanmazsa forumda paylaşılacaktır öncelikle bütçe (4000TL) Sadece kasa çok abartılı olmayack max 700 tl. Oyun monitörü 1080p (Üstüne basarak söylüyorum sadece oyun odaklı bir F/P sistem olması tek arzum ilğilenen vakit ayıran herkese şimdiden teşekkürler. İyi forumlar. Kolay gelsin.

4000 tl'ye alacağın en sistemlerden bir bu. Monitör için bolca nakitin kalır:

İşlemci:Intel Skylake Core i5 6600K 3.5 GHz 6 MB LGA 1151p
Anakart: MSI Z170A PC MATE DDR4 3600MHz S+V+GL+16X 1151p
İşlemci Soğutucu:CoolerMaster Seidon 120V Ver.2 (Su soğutma)
RAM:Kingston Hyperx F 8GB(2X4) 2666 D4 HX426C15FBK2/8
Ekran Kartı:MSI GTX970 GAMING 4GB 256Bit GDDR5 2xDVI HDMI DP
HDD: WD 1 TB Blue 7200 64MB Sata3
SSD: Sandisk 120 GB Ultra II SDSSDHII-120G-G25
Kasa: AeroCool Aero 800 USB 3.0 4xFan Siyah ATX Kasa
Güç Kaynağı: Aerocool KCAS 600W 80+ Bronze Aktif PFC Güç Kaynağı

Buyrun hocam bir sistem.
AnakartMSI H170M PRO-VDH
İşlemciIntel Core i5-6500
Ekran KartıASUS R9 380X STRIX OC
Bellek8GB HyperX FURY Black Kit DDR4 2666MHz CL15
DepolamaWD 3.5″ 1TB Caviar Blue 7200 RPM
SSDKingston 120GB HyperX FURY
KasaCooler Master Silencio 650 Pure
Güç KaynağıCooler Master RS-600 G 80PLUS 600W
MonitörASUS 23.6″ VP247T
Fiyat3.753 TL
[TBODY] [/TBODY]

Twitch yayını falan yapmayacaksan R9 al vRam den faydalanırsın. Fakat yayın render ile işin varsa Nvidia almanı öneririm. (GTX 970)

upload_2016-1-22_1-49-44.png
upload_2016-1-22_1-50-8.png
Şöyle bir sistem oluşturdum MMORPG tarzı oyun oynuyorum genelde bu sistem monitör dahil beni memmun edermi varmı bir eksiği ? i5 6600 işlemcilerden stok fan cıkıyormu ? o yüzxden eklemedim son olarakta Vatan ve İnventus arasında kararsız kaldım ben sistemi 3500 TL sini peşin geri kalanı kredi kartıyla taksitlendirip alacagım vatan elimin altında + vade farkı yok ama işçilik hiç iç açıcı değil forumdaki yorumlara göre İnventus anadolu yakasında orası biraz sıkıntı gibi işçilik ve memuniyet gayet başarılı forumlardaki yorumlara göre kısacası oyun oynayacagım profesyonel bir oyuncu değilim herseyin en iyisini almak gibi bir lüksüm yok sadece f/p ürünü sorunsuz bir sistem istiyorum bu bütceyi göz önüne alarak düşüncelerinizi yazın lütfen sistemdeki parcalardan monitöre kadar olumlu veya olumsuz yönlerini ve tavsiyelerinizi (Sebebini) belirterek bilğilendirin iyi forumlar kg.

Fanboyluk olarak düşünme Nvıdıa kişisel tercihim önerin için teşekkür ederim

Yok fanboyluk değil de biraz bilinçsizlik olur 390 varken 970 almak diyeyim kısaca. Oyun anlamında her açıdan daha iyi. Ben AMD ve Nvidia kartları defalarca kullandım. O yüzden gönül rahatlığıyla tavsiye verebiliyorum.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı