4000 TL Render için Sistem Toplama

bardem34

Hectopat
Daha fazla  
İmzamdaki oyun bilgisayarım mevcut. Bir bilgisayar daha toplamak istiyorum. Parçalarda kasa ve monitör hariç bütçem 4000 TL. Tamamen bu toplayacağım bilgisayar oyuncu bilgisayarımdaki görüntüyü alıp işeyip ve yayınlamak için kullanılacak. İstediğim performans 720P 60 FPS ya da 1080p 30 FPS. Kullanacağım tek program ise OBS.

Son düzenleyen: Moderatör:
Render için toplaman gerekiyorsa sana çoklu çekirdek performansı gerek dostum. Intel'in 8. nesil işlemleri O.C. altında güzel render sonuçları veriyor lakin soğutma performansını çok iyi sağlaman lazım. Sana önerim bu sistemde güzel bir soğutma ve Ryzen ailesinden güzel bir işlemciyi O.C.ile kullanman olacaktır. Şöyle bir sistem işini görür fazlasıyla diye düşünüyorum. Kasa var deyince işin içine PSU dahil etmedim ama PSU için ufak bir tolere pay bıraktım.
111.png

Bu sistemi öneririm:
Screenshot_2017-10-17-14-00-52-1-1.png

Tam 4000₺ tutuyor. Teknobiyotik'den toplandı.

İşinizi görecektir kesinlikle. Görüntü kalitesi için özür dilerim :penguen:

@16oguzhan Kasa hariç yazmış onu o yüzden koymadım.

Fakat PSU'yu untmuşum...

@astigmat13

Biraz araştırmacı olsanız o anakartın 3200MHz desteklediğini bilirdiniz.

HDD olarak Toshiba P300 tercih edilebilir en fazla. O da sitede mevcut değildi.

SSD olarak ise "daha iyi seçenek" Samsung olabilir o da bu SSD'ye göre daha pahalı.

Ayrıca bu SSD gayet yeterli ve iyi.

Son düzenleme:
Niye ekran kartina ihtiyacim var ki? Hemde bu kadar pahali olana? Ayica neden SSD gerek olsun ki oyun mu oynayacagim bilgsayarla? Kimse de game capture onermemis ya ben anlatamadim derdimi. Ya da bilgisizlik var burada. Kuracagim sistem sadece yayin amacli baska hicbir sey degil.

Son düzenleyen: Moderatör:
Size ne kadar depolama alanı yeterli gelecektir?

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı