4000 TL Sistem Toplama

ArdaY.

Kilopat
Yer
Ankara
Daha fazla  
4000 TL'ye sistem toplamak istiyorum. Sizce en iyi bütçe ve en iyi performans ile nasıl bir sistem kurabilirim? Hazır mı almalıyım tek tek vatan vb. mağazalardan mı toplamalıyım? Düşündüğüm sistem;
  • Ekran Kartı: Asus-Msi GTX 1050Ti 4 GB
  • Anakart: Gigabyte düşünüyorum.
  • İşlemci: Ryzen 1300x ve üstü / eşdeğer performansta Intel de olabilir.
  • RAM: 8 GB Marka fark etmez.
  • Hafıza: 1TB Marka fark etmez.
  • SSD: En azından olsa yeterli.
Kasa dahil, monitör ayrı alacağım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
RX 580'de 3 giriş var. DVI, HDMI, DisplayPort. 144 Hz bir monitör kullanacaksan DisplayPort kullanman gerek yoksa 120 Hz alıyorsun. Yayın yapacağını varsayarak söylüyorum birinci monitörüne DisplayPort bağlarsın ikinci monitörüne HDMI girişi ile. 2. monitörden yayın sohbetine bakarsın belki bu yüzden 720P görüntü yeter yani DVI ile bağlarsın. 75 Hz monitör de yeterli bu arada. CS:GO falan oynuyorsan 144 al derim. 720P monitöre sahibim, DVI ile kullanıyorum.
RX 580'de 3 giriş var. DVI, HDMI, DisplayPort. 144 Hz bir monitör kullanacaksan DisplayPort kullanman gerek yoksa 120 Hz alıyorsun. Yayın yapacağını varsayarak söylüyorum birinci monitörüne DisplayPort bağlarsın ikinci monitörüne HDMI girişi ile. 2. monitörden yayın sohbetine bakarsın belki bu yüzden 720P görüntü yeter yani DVI ile bağlarsın. 75 Hz monitör de yeterli bu arada. CS:GO falan oynuyorsan 144 al derim. 720P monitöre sahibim, DVI ile kullanıyorum.
Sence 300 lira bütçeyi taşırıp 8GB RX580 almalı mıyım?

Fiyat biraz aştı Ryzen 5 2600’ü 1600x’e çeksem herhangi bir sıkıntı olmaz değilmi?
1600X alınmaz. İçinden stok soğutucu çıkmıyor. Soğutucu alınca Ryzen 5 2600 fiyatına yaklaşır. Toplam bütçeni tekrar söyle düzenleme yapayım ben. Oda olmassa 3. nesilleri bekleyip Ryzen 3 3300X falan alırsın.

Şöyle birşey topladım bi bakabilirmisiniz?

Gigabyte B450M DS3H (rev. 1.0) Soket AM4 AMD B450 micro ATX

AMD Ryzen 5 2600 Socket AM4 3.9GHz 19MB Önbellek 65W İşlemci

Corsair CC-9011105-WW Carbide 270R Pencereli Mid-Tower PSU'suz ATX Siyah Kasa

Toshiba SSD TR200 240 GB SATA3 TR200 25SAT3-240G

SAPPHIRE 8gb RX580 Nitro SE

SilverStone ST60F-ES230 unit 600 W ATX Siyah

Corsair Vengeance LPX 8GB DDR4 3000MHz

Monitörü de koyunca seninkini biraz daha aşıyor ama daha güzel gibi geldi. Biraz düşürmeye çalıştım ama pek bulamadım yardımcı olabilir misiniz daha uygun site bulma konusunda? örn: ram biraz pahalı geldi bana. Ve bir ricam daha olacak biraz daha uygun fiyatlı bir monitör bulabilirseniz ben pek monitör bulamıyorum yardımcı olabilirseniz sevinirim. :) (maximum 4800 monitörle olabilirse mükemmel olur aslında ama zor işte :()

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı