4000 TL Sistem

Sizce bugün toplanan uygun bütçeli bir bilgisayar en fazla kaç yıllık bir ömre sahip olur ?

• 1-3

Oy: 0 0,0%
  • +7

Oy: 0 0,0%

• Oy verenlerin toplamı
    1
  • Anket kapandı .

xunil hcra

Hectopat
Giriş seviyesi bir oyun sistemi toplamak istiyorum sistem hakkında istediklerimi aşağıya yazacağım ama öncelikle şunları belirtmek istiyorum: İlk olarak topladığım sistemde en çok önem verdiğim parça anakart (gerçekten evladiyelik olsun istiyorum) tercihen son 6 ay içerisinde piyasaya sürülmüş olursa tadından yenmez; ikinci olarak da SSD, CD-Okuyucu ve ek soğutucu istemiyorum. Bu parçaları ilerleyen zamanlarda sisteme ilave etmeyi düşünüyorum. Yine tercihen AMD bazlı bir sistem olursa çok güzel olur ama ben Intel ile daha uzun ömürlü daha ekonomik bir PC kurarım diyorsanız farklı fikirlere kapım açık.

Sistem bütçesi 3500-4000 (TL) arası ve parça tercihleri:

-Anakart: Tercihen Asus, olmazsa MSI. Dediğim gibi: "...(Gerçekten evladiyelik olsun istiyorum) tercihen son 6 ay içerisinde piyasaya sürülmüş olursa tadından yenmez."
-İşlemci: AMD olursa güzel olur ama olmasa da olur. Anakarttan sonra en önem çok verdiğim parça.
-Ekran Kartı: Tercihen MSI, olmazsa Asus da güzeldir. İşlemciden sonra en çok önem verdiğim parça. :)
-RAM: Çok bilgi sahibi değilim markalar hakkında ama 8 GB işimi görecektir duruma göre 16'ya kendim yükseltirim.
-HDD: Western Digital iyidir ama şart değil. 1 TB fazlasıyla yeterli olacaktır.
-Güç Kaynağı: Çok bilgi ve ihtiyar sahibi değilim bu konuyu size bırakıyorum.
-Kasa: Gösterişli bir şey istemiyorum. Ön panelinde 3.1 USB girişi olması ve Kasanın kendi fanı olması benim için yeterli.

*Monitör: Bu konuda asıl diyeceğim 400-500 lira civarında bir bütçe ayırmanız yeterli olur ama eğer bir tavsiyeniz varsa elbette tavsiyenizi dikkate alacağım.
**Parçaları önem sırasına göre yazdım unuttuğum bir parça var lütfen yorumlara yazın. :matrix:

Tüm bunlarla beraber sizce bugün toplanan bir bilgisayar kaç yıllık bir ömre sahip olur ? Anketini yapacağım ama mutlaka yorumlara da düşüncelerinizi yazın.

Zaman ayırdığınız için teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı