4000 TL'ye Dijital Piyano Önerisi

Calibriks

Hectopat
Daha fazla  
Maksimum bütçem 4000 TL. 88 tuşlu olması ve kulaklık takılabilir olması genel özellikler arasında en önemli kriterim. Casio CDP-S100 şu an gözüme çarpan model. Fenix gibi başka markalar da görüyorum ama pek de güvenemiyorum ne yalan söyleyeyim. Sizin bir öneriniz veya eklemek istediğiniz bir şey var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
"Ölçekli Çekiç Aksiyonlu Klavye II" diye tanıtmışlar. Bu isimlere de uyuz oluyorum her firma kendi teknolojisine ayrı bir isim veriyor.

Hissiyatı nedir, nasıldır? Orası çok önemli örneğin. Bazılarında basıyorsun tuş zamanında geri gelmiyor, ya çok sert ya çok yumuşak kalabiliyor. O zaman da işin bütün zevki ölüyor; çünkü piyanoyu piyano yapan şey, bu tuşe meselesi zaten.

En doğrusu sizin gidip bir yerde birebir denemeniz olacaktır. Öneri tavsiye çok matıklı değil. Başkasının beğenip alışkın olduğu tuşe size uymaz.

"Ölçekli Çekiç Aksiyonlu Klavye II" diye tanıtmışlar. Bu isimlere de uyuz oluyorum her firma kendi teknolojisine ayrı bir isim veriyor.

Hissiyatı nedir, nasıldır? Orası çok önemli örneğin. Bazılarında basıyorsun tuş zamanında geri gelmiyor, ya çok sert ya çok yumuşak kalabiliyor. O zaman da işin bütün zevki ölüyor; çünkü piyanoyu piyano yapan şey, bu tuşe meselesi zaten.

En doğrusu sizin gidip bir yerde birebir denemeniz olacaktır. Öneri tavsiye çok matıklı değil. Başkasının beğenip alışkın olduğu tuşe
Genelde tuş hassasiyetinin başarılı olduğunu ama sesinin başarısız olduğunu söylemişler. Ama benim gibi yeni başlayan biri için gerçekten ses etkileyici bir unsur mu olur bilemiyorum. Yeni başladığım için de gidip deneyerek bir şey anlayabilir miyim bilemiyorum. Ama sanırsam bunu alacağım teşekkürler yorumunuz için.

CDP-S100 sesleri hiç tatmin edici değil çok bayat geliyor kulağa. Tuşe hissiyatı da bir o kadar boş hissi veriyor fakat gel gelelim o fiyat aralığında alabileceğiniz en iyi dijital piyano o. Tuşeye zamanla alışırsınız başka bir piyanoda çalışmayacaksan eğer sorun çıkartmayacaktır. Ses içinde eğer piyanonun midi kablo girişi var ise PC'ye bağlayıp bir DAW programına keyscape kullanarak veya DAW'ın stok seslerinden yararlanarak daha iyi bir duyum sağlayabilirsiniz.

CDP-S100 sesleri hiç tatmin edici değil çok bayat geliyor kulağa. Tuşe hissiyatı da bir o kadar boş hissi veriyor fakat gel gelelim o fiyat aralığında alabileceğiniz en iyi dijital piyano o. Tuşeye zamanla alışırsınız başka bir piyanoda çalışmayacaksan eğer sorun çıkartmayacaktır. Ses içinde eğer piyanonun midi kablo girişi var ise PC'ye bağlayıp bir DAW programına keyscape kullanarak veya DAW'ın stok seslerinden yararlanarak daha iyi bir duyum sağlayabilirsiniz.
Peki hocam ben yeni başlayan biri olarak çok da hissedermeyim ki bu bayatlığı? Kıyaslayacak kadar yeteneğim var mıdır?

Peki hocam ben yeni başlayan biri olarak çok da hissedermeyim ki bu bayatlığı? Kıyaslayacak kadar yeteneğim var mıdır?

Hayır yeni başlayacağınız için farkında olmayacaksınız. Başlangıç seviyesi bir piyano olduğu için tüm gereksinimlerinizi karşılayacak eksiklik hissettirmeyecektir. Ta ki piyanoya hakim olup yeni ve daha kaliteli piyanolarda çalmaya başlayana kadar.

Sesinin kötü olduğunu fark edersiniz tabii ki, ama öğrenmek açısından o kadar önemli değil. Mevcut fiyatlar nedir bilmiyorum ama Roland'ın güzel ürünleri vardı, genelde tuşe vb. de iyi oluyor onlarda (yıllardır amatör olarak piyano çalan biri olarak söylüyorum). Piyano bilen biriyle gidip denemenizi öneririm.

Fakat pedal için bütçe ayırmak önemli, onu atlamayın. ALESIS ASP-2 ucuz ve kullanılabilir bir pedal.

Sesinin kötü olduğunu fark edersiniz tabii ki, ama öğrenmek açısından o kadar önemli değil. Mevcut fiyatlar nedir bilmiyorum ama Roland'ın güzel ürünleri vardı, genelde tuşe vb. de iyi oluyor onlarda (yıllardır amatör olarak piyano çalan biri olarak söylüyorum). Piyano bilen biriyle gidip denemenizi öneririm.

Fakat pedal için bütçe ayırmak önemli, onu atlamayın. ALESIS ASP-2 ucuz ve kullanılabilir bir pedal.
Okuduğum birkaç yorumda sesine reverse basınca fena olmadığını söylemişler. Denemeye gitmem mümkün değil ama sıkıntı çıkmayacağını umut ediyorum. Ayrıca alacağım üründe yanında pedalı da koymuşlar. Teşekkür ederim :).

Yeni konular

Geri
Yukarı