4000 TL'ye dizüstü bilgisayar önerisi

Makaleler
8
Herkese merhabalar, kendim için laptop bakıyorum. Genel kullanım amaçlı olacak. Oyun ihtimali az çünkü 3600X-5700 XT sistemim var zaten, ama yine de özellik olarak en iyisi olsun istiyorum. Sıfır veya ikinci el olabilir, normalde bütçe 4000 lira ancak değer bir özellik farkı olması durumunda 4500'e kadar zorlayabilirim. Ekran boyutunda herhangi özel bir kriter yok ama mümkünse IPS panel olsun. Herhangi bir marka takıntım yok, sadece MacBook olmasın; Windows istiyorum. Önerilerinizi bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Şu an sanırım stoklarda düzgün bir laptop sadece bu var.
Ama en iyisi şu 1035G1 + MX 330'lu HP laptopların daha ucuz olan versiyonlarının stoklara gelmesini beklemek olur.

Fiyat: 4500₺

Taşınabilirlik açısından güzel bir model. İşlemcisi ise Ryzen 5 4500U.

Bir tenk renginin mor olması kötü. Bu laptopun yurtdışı modellerinde klavye beyazdı ve aydınlatması vardı araştırırken dikkat et.

İncelemesi için NotebookCheck'e bir göz at derim.

Şu an sanırım stoklarda düzgün bir laptop sadece bu var.
Ama en iyisi şu 1035G1 + MX 330'lu HP laptopların daha ucuz olan versiyonlarının stoklara gelmesini beklemek olur.
Ryzen 3 biraz düşük gibi, diğeri de şimdilik aşıyor bütçemi.
Fiyat: 4500₺

Taşınabilirlik açısından güzel bir model. İşlemcisi ise Ryzen 5 4500U.

Bir tenk renginin mor olması kötü. Bu laptopun yurtdışı modellerinde klavye beyazdı ve aydınlatması vardı araştırırken dikkat et.

İncelemesi için NotebookCheck'e bir göz at derim.
Evet bu çok güzel ben de gördüm ama mor maalesef :(.
Ekranı IPS değil ve ekran benim için biraz önemli.
İkinci elde 4300 liraya IPS FHD, İ5 10210U, MX330 bir tane buldum alınır mı?

Ryzen 3 biraz düşük gibi, diğeri de şimdilik aşıyor bütçemi.

Evet bu çok güzel ben de gördüm ama mor maalesef :(.

İkinci elde 4300 liraya IPS FHD, İ5 10210U, MX330 bir tane buldum alınır mı?
Hocam bence fiyat fena değil. Bulduğunuz laptop linkini paylaşır mısınız? Bana da lazım o tarz bir şey.

İkinci elde 4300 liraya IPS FHD, i5 10210U, MX330 bir tane buldum alınır mı?

1035G1'li olan modeller vardı bir ara o fiyatlarda hatta bazen tekrar gelebiliyor. Üstelik bir ara biri MX 350'li bir laptopun SS'ini atmıştı fakat bulamadım satan site.
Bir de bu var ama ekran kartı belli değil.

Hocam yeni gelişme oldu bütçem maksimum 3300'e geriledi. Buna göre yeni öneri alabilir miyim?
O fiyata sıfır olarak sanırım sadece N5000 veya i3 5005U gibi işlemcili laptoplar var ama 2. el olarak.
Bir aralar sanırım 3500U + 540X ve 1035G1 ya da 10210U + MX 230 veya MX 130'lu modeller vardı bu fiyata ama SSD ve RAM olarak düşük fakat hiç kalmamış.

Geri
Yukarı