4000 TL'ye İntel i5 4460 Tabanlı Sistem Toplama

kaansamil

Kilopat
Daha fazla  
Öncelikle selamün aleyküm arkadaşlar. Ben belirli bir süredir sistem araştırmaları yapmaktayım ama gene de fazla bir bilgim bulunmamakta elimden geldiğince bir sistem yaptım değerlendirirseniz sevinirim.

goodddd.png

32 Gb bellek gereksiz diye düşünüyorum. 8 gb ram günümüz oyunları için yetecektir. 8 ram alarak Ekran kartını Msi r9 380 4gb veya üstüne az daha koyarak alabilirseniz gtx 970 4gb almanızı şiddetle tavsiye ederim.

32 Gb bellek gereksiz diye düşünüyorum. 8 gb ram günümüz oyunları için yetecektir. 8 ram alarak Ekran kartını Msi r9 380 4gb veya üstüne az daha koyarak alabilirseniz gtx 970 4gb almanızı şiddetle tavsiye ederim.
şimdi şunu merak etmekteyim sapphireye bakıyorum ucuz 4 gb 256 bit diye geçiyor ama diğer 900 tlilik ekran kartlarıda öyle yani bu para farkı niye performansı ne değiştiriyor.Onuın dışında sistemimde problem yok değil mi?

Dostum 4000 TL ye çok daha performanslı bir sistem toplanılabilir.

Mesela sen 32 GB RAM ile ne yapacaksın?

Sana bütçeni azcık aşıp şöyle bir sistem öneririm. İşlemci, ekran kartı ve diğer tüm bileşenler daha performanslı. Güncel Skylake tabanlı bir sistem, ekran kartı GTX 970 ile uzun bir süre yüksek ayarlarda akıcı bir oyun deneyimi yaşarsınız.

Bütçeyi aşmasın diye SSD koymadım ama eline para geçince iyi bir SSD alabilirsin.

Screenshot_2016-01-20-15-24-13.png

Dostum 4000 TL ye çok daha performanslı bir sistem toplanılabilir.

Mesela sen 32 GB RAM ile ne yapacaksın?

Sana bütçeni azcık aşıp şöyle bir sistem öneririm. İşlemci, ekran kartı ve diğer tüm bileşenler daha performanslı. Güncel Skylake tabanlı bir sistem, ekran kartı GTX 970 ile uzun bir süre yüksek ayarlarda akıcı bir oyun deneyimi yaşarsınız.

Bütçeyi aşmasın diye SSD koymadım ama eline para geçince iyi bir SSD alabilirsin.

Eki Görüntüle 133034
Ben daha çok oyunlar için bir sistem istiyorum onu belirteyim.İşlemcideki ghz farkı fpsyi neredeyse hiç değiştirmiyor yani değişiyor ama fazla değil daha fazla para vermeye gerek yok bence işlemciye.Anakartı 3600 mhz alınca performans değişmez biliyorsundur sadece ona koyabileceğin(yani alternatif) parça sayısı artar.Evet ramdan kısılabilir.DDr4 3600 mhz daha çok alternatif için.Ramda mhznin artması performansı etkiler tabikide ama 3600 mhz bence genede fazla.Verdiğin sistemde fps karından çok alternatiflilik görmekteyim.

Eki Görüntüle 133037
Bu sistemi tercih etmenizi şiddetle tavsiye ederim.Cpu soğutucuyu değiştirmek isterseniz değiştirebiliriz.Ama bu soğutucu hakkında çok güzel yorumlar okudum.
Fps olarak bu sistem ile benim sistemim arasında ne değişir lütfen açıklarmısınız?

Oyun için sistem istiyorsan ekran kartı tavan yapmalı. Ve haliyle yanında işlemci de önemli. 32 GB RAM gereksiz değil, ondan da öte bir şey olmuş kusura bakma da. Ben şiddetle @Nuc_LeaR arkadaşın sistemini tavsiye ederim. Ellerine sağlık, fazlasıyla iyi olmuş. Monitör, soğutucu tarzı parçaları değiştirebilirsiniz.

• 32 GB bellek çok gereksiz, 8 GB bile günümüz oyunlarına yetiyor. Belleği azaltıp diğer bileşenleri artırabilirsiniz.
  • Skylake işlemciler çıktıktan sonra 4000 TL ye i5-4460 toplamak mantıksız.
Buyrun bir sistem:
AnakartMSI H170M PRO-VDH
İşlemciIntel Core i5-6500
Ekran kartıASUS R9 380X STRIX OC
Bellek8GB HyperX Fury Black Kit 2666MHz CL15
DepolamaWD 3.5" 1TB Caviar Blue 7200 RPM
SSDKingston 120GB HyperX FURY
KasaCooler Master Silencio 650 Pure
Güç kaynağıCooler Master RS-600 G 80PLUS 600W
MonitörASUS 23.6″ VP247T
Fiyat3.743 TL
[TBODY] [/TBODY]

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı