4000 TL'ye Oyun Kasası Toplama

Farkındayım ancak dediğim gibi aşşağı yukarı 8-10 yıl beni sorunsuz götürecek bir sistem toplamak istiyorum ve i7 alıp ilerde o.c. yapmak istiyorum. i5 de bütçeyi yormayan yeterli bir işlemci olacaktır fakat bütçe i7 ye ucu ucuna yetiyor çok şükür. Yine de fikriniz için teşekkür ediyorum.

O.C yapmak ne oluyor acaba arkadaşlar, pek bilgim yokta. bende sistem toplayışı içindeyim bilgilendirirseniz sevinirim ya :/
İşlemciye, ekran kartı veye RAM'e normalden fazla voltaj vererek performansını arttırmak oluyor. Tabii sıcaklıkta doğru orantılı olarak artıyor. O.C yapalacak sisteme soğutma şart.

Peki sistemi alırken soğutucu almassam bir sıkıntı çıkmaz umuyorum. O.C. yapacağım zaman soğutma kitini edinsem yeterli olur mu sizce ?

Olabilir ancak çarpan kilidi açık işlemciler birazcık daha ısınıyor. Bende 4690K var stok soğutucu ile O.C.siz kullanıyorum. Sitesinde max. 73 derece yazıyor ama 76 dereceye çıktığı oluyor.

Arkadaşlar tekrardan bu konu hakkında fikrinize danışmak istiyorum çünkü bütçeyi göz önünde bulundurduğumda radikal değişiklikler yapabileceğim görüşündeyim. 4500 Liralık bir bütçeniz olsa GTX980 mi kullanırsınız yoksa benim gibi GTX970 mi ?
Örnek bir sistem toplayabilirseniz GTX980 ile çok sevinirim. Teşekkür ediyorum herkese.

Arkadaşlar tekrardan bu konu hakkında fikrinize danışmak istiyorum çünkü bütçeyi göz önünde bulundurduğumda radikal değişiklikler yapabileceğim görüşündeyim. 4500 Liralık bir bütçeniz olsa GTX980 mi kullanırsınız yoksa benim gibi GTX970 mi ?
Örnek bir sistem toplayabilirseniz GTX980 ile çok sevinirim. Teşekkür ediyorum herkese.

Şu anın dolar kuruyla i7 4790K + GTX 980 sistemi 4500 TL'ye toplamak biraz zor.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı