4000 TL'ye sistem önerisi

Bütçe
4000

premierum

Decapat
Daha fazla  
Bütçem sınırlı olduğu için ve oyun oynamayacağım için Ryzen 5 3400G'li APU sistem toplamayı düşünüyorum. Sadece arada CS:GO valaorant gibi oyunlar oynarım, bu oyunlarda düşük ayarlarda kaç FPS alırım? Sorunsuz oynayabilir miyim? Sistem, bütçemde monitör hariç 4000 TL sistem de önerebilirsiniz.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bütçem sınırlı olduğu için ve oyun oynamayacağım için Ryzen 5 3400G'li APU sistem toplamayı düşünüyorum. Sadece arada CS:GO valaorant gibi oyunlar oynarım, bu oyunlarda düşük ayarlarda kaç FPS alırım? Sorunsuz oynayabilir miyim? Sistem, bütçemde monitör hariç 4000 TL sistem de önerebilirsiniz.

Tam konu açmak için foruma girmiştim ki bu konuyu gördüm. Takipteyim.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Ucu ucuna bütçe yetiyor SSD ayrıdan alın.
İşlemci Ryzen 5 3400G yapın.
Anakart BIOSTAR B450 mh yapın.
Belleğin (RAM) yanında 1 yazıyor onu 2 yapın.
Depolamayı boş bırakıp Samsung 870 EVO alın iyi günler.

Son düzenleme:
Hocam bu sistemin pek iyi olduğunu düşünmüyorum.

Bende iyi olduğunu düşünmüyorum ama 4000TL civarı anca bunlar alınabiliyor bu yılda. Mesela ben kendi GTX 1650 ekran kartımı 1 2 sene önce 1440TL civarı bir şeye almıştım şimdi bırak 1650'yi 1050 Ti bile 4000TL bu sistem bence Şu anki fiyatlara göre iyi.

Bende iyi olduğunu düşünmüyorum ama 4000TL civarı anca bunlar alınabiliyor bu yılda. Mesela ben kendi GTX 1650 ekran kartımı 1 2 sene önce 1440TL civarı bir şeye almıştım şimdi bırak 1650'yi 1050 Ti bile 4000TL bu sistem bence şu anki fiyatlara göre iyi.

İyi değil.

Son düzenleme:
Bende iyi olduğunu düşünmüyorum ama 4000TL civarı anca bunlar alınabiliyor bu yılda. Mesela ben kendi GTX 1650 ekran kartımı 1 2 sene önce 1440TL civarı bir şeye almıştım şimdi bırak 1650'yi 1050 Ti bile 4000TL bu sistem bence Şu anki fiyatlara göre iyi.

Benim beğenmediğim kısmı anlatayım:
Evet çok haklısınız ekran kartları çok pahalı ama bu sistemdeki işlemci APU. Eğer sistemi sıfır alıyorsanız hem APU işlemci hem ekran kartı almak gereksiz para harcaması olur. Bir de bu işlemci çok güçlü olmadığı için ileriye dönük değil. Bu yüzden önerim 3400G APU sistem toplamak ve daha sonrasında ekran kartı eklemektir.

Evet çok haklısınız ekran kartları çok pahalı ama bu sistemdeki işlemci APU. Eğer sistemi sıfır alıyorsanız hem APU işlemci hem ekran kartı almak gereksiz para harcaması olur. Bir de bu işlemci çok güçlü olmadığı için ileriye dönük değil. Bu yüzden önerim 3400G APU sistem toplamak ve daha sonrasında ekran kartı eklemektir.
Hocam çok güzel özetlemişsiniz. 1050TI almak yerine güzel bir APU sistem gelecekte upgrade için daha yararlı olacaktır.

i3-8100 gözüküyor sistemde ama aslında apu işlemci varmış görmemişim.
ben gözüken işlemciye göre değerlendirmiştim

Geri
Yukarı