40000 TL ASUS ROG STRIX sistem toplama

Bütçe
40000
Hocam seçtiğiniz parçalar asıl bu algıyı oluşturan, ayrıca hiç bilgi vermemeniz de insanı şüpheye düşürüyor. Şu ekonomide herkes gidip ROG sistem dizeyim deyip 40000 lira veremez, kolay bir şey değil bu.

Bu arada monitör önermemişim, attığınız monitör de fiyatına göre kötü. Hatta aşırı saçma. Sırf monitörlere o kadar para harcamazdım, ben (param olsa bile) 3 monitörlü bir sistem kurardım açıkçası. Yurt dışındaki birçok insan da öyle yapıyor zaten, genelde 1440p 144Hz 1 adet monitör ve yanına 1080p sıradan monitörler koyuyorlar. Ana monitör olarak attığımı öneririm. 4K için de televizyon kullanıyorlar, bence en mantıklısı bu zaten.

Mesajınızı güncellemişsiniz ve şimdi gördüm, o zaman attığım Crucial P5 yerine Sata 1TB SSD seçebilirsiniz. Aslında anakart değişimi de gerekli değil, 5800X ile B450 Tomhawk kullanan @BerkayZ87 var, 5600X ile gayet güzel kullanılır.

Gerçek kişi olduğumu kanıtlamak için ne yapmam lazım bilemiyorum.
Belki bütçeden ötürü öyle algı olmuş olabilir.
DotA ve PUBG oynuyorum genel olarak çok da aktif değilim. Yaşım 43 ama almışken iyi ve beni bir müddet götürsün istiyorum. Şu anki sistem 3 yaşında ama yetmez oldu gibi.
Önerin için teşekkür ederim bakacağım yazdığın parçalara.
Şu an kullandığım sistemi monitörsüz 20.000TL'ye toplamıştım. Türkiye"nin 3 senede geldiği ekonomiye baktığımız zaman bütçeyi ondan dolayı 40.000 civarında tuttum bu bile bazı durumlarda yetersiz kalıyor.
Kullandığım sistem.
AMD Ryzen 5 2600X.
16 GB RAM.
TUF B-450 Plus anakart.
GTX 1060 6 GB ekran kartı.
500GB M.2

Bekleyin o zaman şu an o "40k"'lık 3080'li sistemler bile götürmez seni 8 9 senenin üstünde. 2022'ye kadar bekle şansın varsa 40K'ya şimdi alabileceğin sistemi 20-25K'ya alırsın. 1060 şu anda seni götürebilir sadece PUBG ve DotA oynuyorsan.

Hocam tam olarak ne için toplamayı düşünüyorsunuz? Oyun için alacaksanız PS5, Xbox Series X te gayet rahat ettirir benden söylemesi.
ps4 de ps5 de var ama mouse ve klavye ile oyun oynamayı sevdiğimden dolayı çok takılmıyorum onlarla. eve biri gelirse pes falan.
Hocam seçtiğiniz parçalar asıl bu algıyı oluşturan, ayrıca hiç bilgi vermemeniz de insanı şüpheye düşürüyor. Şu ekonomide herkes gidip ROG sistem dizeyim deyip 40000 lira veremez, kolay bir şey değil bu.

Bu arada monitör önermemişim, attığınız monitör de fiyatına göre kötü. Hatta aşırı saçma. Sırf monitörlere o kadar para harcamazdım, ben (param olsa bile) 3 monitörlü bir sistem kurardım açıkçası. Yurt dışındaki birçok insan da öyle yapıyor zaten, genelde 1440p 144Hz 1 adet monitör ve yanına 1080p sıradan monitörler koyuyorlar. Ana monitör olarak attığımı öneririm. 4K için de televizyon kullanıyorlar, bence en mantıklısı bu zaten.

Mesajınızı güncellemişsiniz ve şimdi gördüm, o zaman attığım Crucial P5 yerine Sata 1TB SSD seçebilirsiniz. Aslında anakart değişimi de gerekli değil, 5800X ile B450 Tomhawk kullanan @BerkayZ87 var, 5600X ile gayet güzel kullanılır.
Arda dostum monitör konusunda çok kararsızım şu anda 40" tv kullanıyorum bundan öncede yine samsun 32" tv kullanıyordum. büyük monitörlere alıştığım için ufak bakmıyorum.
Bekleyin o zaman şu an o "40k"'lık 3080'li sistemler bile götürmez seni 8 9 senenin üstünde. 2022'ye kadar bekle şansın varsa 40K'ya şimdi alabileceğin sistemi 20-25K'ya alırsın. 1060 şu anda seni götürebilir sadece PUBG ve DotA oynuyorsan.
pubg de takılma yaşadığım için sistemi değiştirmeye kara verdim ama belki bi ayar falan yapmak lazımdır ama işte çok anlamıyorum.

Son düzenleme:
Arctic Liquid Freezer II 360

AMD Ryzen 9 5900X

Corsair RM850X 850W 80+ Gold

Crucial Ballistix Max 32 GB 4000 MHz DDR4 RAM

Thermaltake view 51

ASUS ROG Crosshair VIII Hero

LG 27GN950-B ya da Aorus FI32U

Samsung 2 TB 980 Pro

RTX 3080

Corsair HX1000 1000W 80+ Platinum

SSD ve ekran kartı fiyatları şu an çok uçuk beklenecek ise böyle bir sistem toplanabilir.

Bu sistemi 20 bin TL'ye topladı iseniz geçmiş olsun.
Gerçek kişi olduğumu kanıtlamak için ne yapmam lazım bilemiyorum.
belki bütçeden ötürü öyle algı olmuş olabilir.
Dota ve pubg oynuyorum genel olarak çok da aktif değilim. Yaşım 43 ama almışken iyi ve beni bir müddet götürsün istiyorum. Şu anki sistem 3 yaşında ama yetmez oldu gibi.
Önerin için teşekkür ederim bakacağım yazdığın parçalara.
şu an kullandığım sistemi monitörsüz 20.000TL ye toplamıştım. Turkiye"nin 3 senede geldiği ekonomiye baktığımız zaman bütçeyi ondan dolayı 40.000 civarında tuttum bu bile bazı durumlarda yetersiz kalıyor.
kullandığım sistem
amd ryzen 5 2600x
16gb ram
tuf b-450 plus anakart
gtx 1060 6 gb ekran kartı
500gb m2

ASUS ROG STRIX sistem.

Düşündüğüm parcalar:
  • ASUS ROG STRIX X570-E GAMING AMD X570 4400MHz DDR4 soket AM4 ATX anakart.
  • AMD Ryzen 5 5600 X 3.7GHz işlemci.
  • Corsair 4 X 16 cmW64GX4M4 RAM.
  • Corsair 1920 GB Force MP510 M.2 HDD.
  • ASUS ROG STRIX GeForce RTX 3060 - Ti ekran kartı.
  • ASUS TUF gamin GT501 kasa.
  • ASUS ROG - Thor 850p powersuply.
  • ASUS ROG STRIX lc 360 Aura Sync 120mm sıvı soğutma.

Fiyata dahil etmediğim monitör olarak da: ASUS ROG STRIX XG438Q LCD monitör.

Hocam multi-milyoner değilseniz para israfı cidden.

Geri
Yukarı