40000 TL laptop tavsiyesi

Bütçe
40000₺

3ngineeR

Centipat
Daha fazla  
Merhaba,

40.000₺ civarı bir laptop almak istiyorum. Hem mühendislik işlerimde, hem de oyun tarafında tatminkar, bir o kadar da taşınabilirliği yok olmamış bir bilgisayar istiyorum.

Şu laptop gözüme kestirdim. Çok kaba değil, performans problemi fazla olmaz. Overall güzel bir bilgisayara benziyor. Fakat başka tavsiyeler var mi?

HP Victus'lardan ve Monster bilgisayarlardan uzak durmayi düşünüyorum. Victus bilgisayar verildi, kullandim. Fakat şarj aleti cikikken falan donup kalıyor. Bilgisayar kullanilamaz hale geliyor... Monster deseniz çok kaba ve tasinabilirligi düşük geliyor gözüme. Ekran boyutuna cok takmıyorum. Hatta küçük ekran tercih bile edebilirim. Taşınabilirlik çok da geri planda olmasın istiyorum.

4060 100W alti bir ekran karti cok tercih etmeyi düşünmüyorum. Tasinabilirlikte keske ASUS Zephyrus G14 gibi bir şey olsa ama iste... Tavsiyeleri dinliyorum 2 gün içinde nihai kararı veririm.

Şimdiden teşekkür ederim.

Lenovo LOQ nasıldır bir bilginiz var mı?

30K'ya 4050 ekran kartlı versiyonu var şimdilik o var aklımda. MUX, ekran kartı watt değeri, ekran kalitesi ve soğutması hakkında bilginiz var mı? Alınır mı?

Güzel model de ekranının 45 NTSC olması kötü sadece, ekranının gecikme değeri iyi ama kaç ms hatırlamıyorum. MUX var, 95 watt ekran kartı. Soğutması da güzel, Nitro'ya yakın bir soğutması var.

Lenovo LOQ nasıldır bir bilginiz var mı?

30K'ya 4050 ekran kartlı versiyonu var şimdilik o var aklımda. MUX, ekran kartı watt değeri, ekran kalitesi ve soğutması hakkında bilginiz var mı? Alınır mı?

Güzel, isterseniz 1.5k farkla 4060'a çıkabilirsiniz.

Güzel, isterseniz 1.5k farkla 4060'a çıkabilirsiniz.
Nedenae Victus'a bi ısınamadım ya. Siz ne düşünüyorsunuz? Ekran kalitesi nasıldır LOQ'a göre? Ayrıca şu an MSI Bravo 17 kullanıyorum onun parlaklık değerini falan bilmiyorum nereden bakabilirim?

Nedenae Victus'a bir ısınamadım ya. Siz ne düşünüyorsunuz? Ekran kalitesi nasıldır LOQ'a göre? Ayrıca şu an MSI Bravo 17 kullanıyorum onun parlaklık değerini falan bilmiyorum nereden bakabilirim?

Tam modelini söyler misin cihazın? Victus pek önermem, Amazon'da 32 bine 12700H 4060 Nitro 5 vardı, ona bakabilirsin.

Nedenae Victus'a bir ısınamadım ya. Siz ne düşünüyorsunuz? Ekran kalitesi nasıldır LOQ'a göre? Ayrıca şu an MSI Bravo 17 kullanıyorum onun parlaklık değerini falan bilmiyorum nereden bakabilirim?

Renk doğruluğu konusunda LOQ ile aynı, gecikme konusunda bilgim yok. Limitler konusunda Victus biraz sıkıntılı. Bravonun hangi modeli tam olarak?

Tam modelini söyler misin cihazın? Victus pek önermem, Amazon'da 32 bine 12700H 4060 Nitro 5 vardı, ona bakabilirsin.

Şu cihazı hep unutuyorum ya, Victus yerine bu daha iyi olur.

Geri
Yukarı