40000 TL'ye hazır sistem önerisi

Selam arkadaşlar, 40k bütçe ile hazır bir sistem almak istiyorum. Anakart, işlemci ve ekran kartı önceliğim, diğer parçalar sonradan yükseltebilirim, örneğin tek RAM 16 olsun ikinciyi ileride lazım olursa koyabilirim, SSD 500 olsun aynı şekilde. Yanlış anlamayın ama özellikle konu ile ilgili gerçekten bilgisi olanlar yorum yaparsa sevinirim, çünkü hazır sistemlere bakıp 40k şeklinde filtrelemeyi kendim de yapabiliyorum. Teşekkürler ☺️

Bütçenizde bunları yapmak mümkün zaten. İleriye dönük bir şeyler yapmanıza gerek yok.
SSD'yi KC3000 RAM'i de XPG Lancer Black 1x16 5600MHz CL36 RAM yap.

1713894471516.png

40.4K TL tutuyor. Bir de güzel bir kule tipi ile sorun çözülür. Ben o kadar bütçe artamam derseniz de 1x16 RAM'i 2 adet değil 1 adet yapıp soğutucu alın.

Bu sistemin Power'ını Frisby yaptılar. Yalan oldu artık bu sistem hocam. :D

Bu sistemin Power'ını Frisby yaptılar. Yalan oldu artık bu sistem hocam. :D
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

O arkadaş pek bilgili sayılmazmış :D ölü soket işlemci önermiş, yukarıda sana en iyi oyun işlemcisine sahip 4070 Super'li 2x16 RAM olan sistem attım onu al.

Anladım hocam 😄 AMD işlemcilere karşı biraz ön yargı var bende, Intel olarak öneremez misin hocam 😁

Bütçeni 40 binin üstüne çıkarabilirsen PSU yu direkt kasadan değiştirebilirsin. Kasa/güç kaynağı kısmından FSP ile başlayan seçeneği seç. Frisby e güvenilmez asla. Fiyatı da sana kalmış artık.

Son düzenleme:
Bütçenizde bunları yapmak mümkün zaten. İleriye dönük bir şeyler yapmanıza gerek yok.
SSD'yi KC3000 RAM'i de XPG Lancer Black 1x16 5600MHz CL36 RAM yap.

Eki Görüntüle 2176952

40.4K TL tutuyor. Bir de güzel bir kule tipi ile sorun çözülür. Ben o kadar bütçe artamam derseniz de 1x16 RAM'i 2 adet değil 1 adet yapıp soğutucu alın.

Bu dediğiniz kişiselleştirmeyi yaptık + ileride ekstra M2 takabilmek için ASUS Prime B650M-R anakartı seçtik. Bu şekilde de alınabilir mi?

Bu dediğiniz kişiselleştirmeyi yaptık + ileride ekstra M.2 takabilmek için ASUS Prime B650M-R anakartı seçtik. Bu şekilde de alınabilir mi?

Teşekkür ederim ilgilendiğiniz için. Şunu sormak istiyorum öneri olarak genelde AMD işlemci öneriliyor fakat aynı zamanda bu işlemcilerin daha çok ısındığını gözlemledim YouTube videolarında, neden AMD veya neden Radeon ekran kartı önerdiğinizi söyleyebilir misiniz?

Yeni konular

Geri
Yukarı