40000 TL'ye motosiklet önerisi

Hocam yeni öğrenecekseniz Mondial Vulture 125i alın. Drift L falan apaçilerin süreceği tarzda motorlar. Gidip de yok japon yok çin kafalarına girmeyin eğer sürmeyi bile bilmiyorsanız. Sport veya naked zaten süremezsiniz direkt.
Yeni öğrenecekseniz grenajlı motor almamanız gerek. Racing'den kesinlikle uzak durun. Japon veya Çin olması önemli değil, bakıp bakmamanız önemli. Size tavsiyem KD125F - DRİFT L - VULTURE 125i - FALCON CROWN 150. Eğer ki düşünürseniz KD125F Marka motorum var ve satmayı düşünüyorum. Özelden konuşabiliriz.
Cevaplar için teşekkürler. @Shidakai hocam Ankara'dayım ben, öneri için sağ olun.
Aslında scooter almayı düşünüyordum otomatik ve pratik olduğu için. Sıfır Arora Cappucino 125 alacaktım, sonra yine sıfır Kuba Superlight 125'in de aşağı yukarı aynı fiyatta olduğunu gördüm. Normal şartlarda chopper çok daha ilgimi çekiyor ama yeni başlayacağım için manuel olması kafamı karıştırdı. Bu iki modelden hangisini önerirsiniz? Bir de sizce düzenli ve kaliteli parçalarla bakım yaparsam sorun çıkarır mı bu modeller?

Dengesi yoksa zaten motor sürmesin.
40K para vereceksin veriyorsan sağlam bir şeye ver ileride satma derdin olmaz.
Bir işi öğrenmek için illa kötüden ya da kolaydan başlamaya gerek yok.
Hollanda da arkadaşım Kawasaki Ninja ile başladı gayet memnun.
Klasik ve saçma düşünceler bunlar.
İnsanın biraz kendine güveni olmalı.
Kawasaki Ninja ile başlayan arkadaşın başlayabilir fakat oradaki yollar farklı. Arkadaşın ile Allah arasında olan bağ iyidir ki sağdır o. Sırf 40 bin bütçe ayırdı diye herife bilgisinin üstünde motor önerirsen adam kaza yapar.

Vitesli mi ? Otomatik mi? hiç motorsiklet kullanmadıysan otomatik vites ile 2 3 ay trafiği öğrenmen gerek arabayla bir değil iki teker, heh dersen yok abi ben direk vitesli alıyım önerim, CFMOTO 150NK olabilir hem güzel duruşu var hemde rahat kullanımı 48.600TL sıfır 2022 model etiket fiyatı var ama düşük km'li 2. temiz 30 ila 40 bin arası bulabiliceğini umuyorum.

Cevaplar için teşekkürler. @Shidakai hocam Ankara'dayım ben, öneri için sağ olun.
Aslında scooter almayı düşünüyordum otomatik ve pratik olduğu için. Sıfır arora cappucino 125 alacaktım, sonra yine sıfır Küba superlight 125'in de aşağı yukarı aynı fiyatta olduğunu gördüm. Normal şartlarda chopper çok daha ilgimi çekiyor ama yeni başlayacağım için manuel olması kafamı karıştırdı. Bu iki modelden hangisini önerirsiniz? Bir de sizce düzenli ve kaliteli parçalarla bakım yaparsam sorun çıkarır mı bu modeller?

Motor kariyerimde hem Japon ve Çin kullandım. Öncelikle Japon ve Çin motorun farklarını ele alalım.
- Eğer ki doğru bakım yaparsanız ikisi de elinizde sorun yapmaz.
- Çin model motor 50.000 km de motoru bitiriyorsa, Japon 100.000 km de yer. Fakat Çin model motorların parçaları hep daha ucuzdur.
Dolayısıyla sorun yapmaz. Düzgün kullanın yeter.

Ayrıca, Küba superlight gayet güzel motor. Kullandım. Rahatta, fakat biraz ağır.
Boy ve kilo bilginizi verebilirseniz daha rahat öneride bulunabilirim.

Vitesli mi ? Otomatik mi? hiç motorsiklet kullanmadıysan otomatik vites ile 2 3 ay trafiği öğrenmen gerek arabayla bir değil iki teker, heh dersen yok abi ben direk vitesli alıyım önerim, CFMOTO 150NK olabilir hem güzel duruşu var hemde rahat kullanımı 48.600TL sıfır 2022 model etiket fiyatı var ama düşük km'li 2. temiz 30 ila 40 bin arası bulabiliceğini umuyorum.
Hocam CFMOTO 150NK çok güzel de yeni başlayan birinin ehliyetinin ve bilgisinin yeteceğini sanmam.

Yeni başlıyorsanız Naked kasalara yönelin diğer türlü hem ağır gelir hem de reflekslerinizi konuşturamazsınız.
Dengesi yoksa zaten motor sürmesin.
40K para vereceksin veriyorsan sağlam bir şeye ver ileride satma derdin olmaz.
Bir işi öğrenmek için illa kötüden ya da kolaydan başlamaya gerek yok.
Hollanda da arkadaşım Kawasaki Ninja ile başladı gayet memnun.
Klasik ve saçma düşünceler bunlar.
İnsanın biraz kendine güveni olmalı.
Edit: Ben senin düşünceni kaideye dahi almadım görmezden geldim kibirle alakası yok. :D
Dostum biraz daha sakin cevap verebilirsin. Naked veya racingler çok ilgimi çekmiyor, belirtmemem benim hatam evet ama bu kadar agresif olmana gerek yok.
Motor kariyerimde hem Japon ve Çin kullandım. Öncelikle Japon ve Çin motorun farklarını ele alalım.
- Eğer ki doğru bakım yaparsanız ikisi de elinizde sorun yapmaz.
- Çin model motor 50.000 km de motoru bitiriyorsa, Japon 100.000 km de yer. Fakat Çin model motorların parçaları hep daha ucuzdur.
Dolayısıyla sorun yapmaz. Düzgün kullanın yeter.

Ayrıca, Küba superlight gayet güzel motor. Kullandım. Rahatta, fakat biraz ağır.
Boy ve kilo bilginizi verebilirseniz daha rahat öneride bulunabilirim.
181 boy 82 kiloyum hocam.

Dostum biraz daha sakin cevap verebilirsin. Naked veya racingler çok ilgimi çekmiyor, belirtmemem benim hatam evet ama bu kadar agresif olmana gerek yok.

Boy ve kilo değerlerine bakarsak Küba Superlight'ı kontrol edebileceğine inanıyorum. Vitesten yana sorunun olmasın. Motoru yavaşken döndürmekte biraz zorlanabilirsin fakat bunu hemen öğrenebilirsin. Maşallah boylu poslu delikanlı adamsınız çok da ağır bir motor değil.

Ayrıca belirtmeliyim ki superlight modelin parça fiyatları da ucuz.
Vites çok çabuk öğrenilen bir şey.
Dönüşü öğrenirseniz bir sorununuz kalmaz.
Aldığınızda trafiğe kapalı bir alanda biraz pratik yaparsanız hiçbir sorununuz kalmaz.

Boy ve kilo değerlerine bakarsak Küba Superlight'ı kontrol edebileceğine inanıyorum. Vitesten yana sorunun olmasın. Motoru yavaşken döndürmekte biraz zorlanabilirsin fakat bunu hemen öğrenebilirsin. Maşallah boylu poslu delikanlı adamsınız çok da ağır bir motor değil.

Ayrıca belirtmeliyim ki superlight modelin parça fiyatları da ucuz.
Vites çok çabuk öğrenilen bir şey.
Dönüşü öğrenirseniz bir sorununuz kalmaz.
Aldığınızda trafiğe kapalı bir alanda biraz pratik yaparsanız hiçbir sorununuz kalmaz.
Hocam Kuba ile ilgili çok iyi şeyler duymadım, sorun çıkarır mı? Bende seneye Vulture 125i düşünüyorum da Superlight'ın aksesuarlı olanları çok hoş duruyor duruma göre ona da geçebilirim.

Hocam cfmoto 150nk çok güzel de yeni başlayan birinin ehliyetinin ve bilgisinin yeteceğini sanmam.

Vitesli mi? Otomatik mi? Hiç motosiklet kullanmadıysan otomatik vites ile 2-3 ay trafiği öğrenmen gerek arabayla bir değil iki teker, heh dersen yok abi ben direk vitesli alayım önerim, cfmoto 150nk olabilir hem güzel duruşu var hem de rahat kullanımı 48.600TL sıfır 2022 model etiket fiyatı var ama düşük Km'li 2. temiz 30 ila 40 bin arası bulabiliceğini umuyorum.

Hocam cfmoto 150 nk şu an ablamda var ve direksiyon dönüş aralığı aşırı kısa. 5-10la giderken kendim dönmeye çalıştığımda bile düşecek gibi oluyorum. Direksiyonu çok dengesiz.
Hocam Küba ile ilgili çok iyi şeyler duymadım, sorun çıkarır mı? Bende seneye vulture 125i düşünüyorum da Superlight'ın aksesuarlı olanları çok hoş duruyor duruma göre ona da geçebilirim.

125'lik ve 250'lik kullanan iki arkadaşım var. Onlardan deneyimleyip 2-3 gün kullandım bende. Kronik sorunu yok diye biliyorum, ayrıca parçası ucuz. Bir sorun yaratmıyor diye duydum. Kendim de arkadaşlarımdan öyle gördüm.

Yeni konular

Geri
Yukarı