4000MHz G.Skill RAM'ler neden bu kadar ucuz?

Normalde 3600 değiller, 3600'lar da normalde 3600 değil. Hepsi OC ile bu değerlere çıkıyor.
Günümüzde hiçbir RAM normalde satıldığı frekansta değil zaten. XPM ve D.O.H.P profiliyle hız aşırtılıyor. Ama mesela benim RAM'lerim 1.45V CL18'de 4000 MHz çalışabilirken bir başka model bunu 1.35V'da yapabilir.

Daha bir islemcim yok parcalari tektek kendim toplayacağım islemcide Ryzen 7 5700X olacak.

O zaman 4000 MHz olmasının pek bir anlamı yok. 3600 MHz yeterli. Bende de 5600 var. 5.nesil Ryzen'lerde 4000 MHz RAM'ya performansı bir tık düşürüyor ya da hiçbir şey değişmiyor.

Amazon'dan alacağım oradan onerirseniz cok daha iyi olur.

Daha bir islemcim yok parcalari tektek kendim toplayacağım islemcide Ryzen 7 5700X olacak.

3600 MHz alın maksimum.

xmp profili seçiyorum 3200 olarak 1.35V yapıyor kendim geçikme değerlerini voltajını fellan elle girip kararlı bir oran mı yakalamalıyım direk profil ile çıksaydı iyi olurdu da :D
XMP profili seçiliyken yapabiliyorsanız yapın dediğim ayarları. XMP'yi açmanıza bile gerek yok, direkt olarak frekans ve voltaj ayarı yapın RAM'ler için. Bilmediğiniz bir şeyle oynamayın, bilmiyorsanız ellemeyin. Sorumluluk size ait.

Bunlar çok daha iyiymiş.

XMP profili seçiliyken yapabiliyorsanız yapın dediğim ayarları. XMP'yi açmanıza bile gerek yok, direkt olarak frekans ve voltaj ayarı yapın RAM'ler için. Bilmediğiniz bir şeyle oynamayın, bilmiyorsanız ellemeyin. Sorumluluk size ait.

Bunlar çok daha iyiymiş.
Üstte atılan GSkill daha iyi aslında ama arkadaş Amazon'dan almak istiyorsa İncehesap satıcısını seçerek bunu alabilir.

Geri
Yukarı