4000TL 2. el monitör önerisi

Bütçe
4000
Yer
İstanbul / Bahçeşehir
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
İşlemci : AMD Ryzen 9 7900X
İşlemci Soğutucusu : Arctic Liquid Freezer II 360MM A-RGB
Anakart : ASRock X670E Steel Legend
RAM: G.Skill Trident Z 16X2 32GB 6000MHZ CL30
Ekran Kartı : Sapphire Nitro+ S.E. RX 6900XT
PSU : Corsair HX1200
Kasa : Cooler Master TD500 White
M2 SSD : Hyperx Fury Gen4 1TB + Gigabyte Aorus Gen4 500GB + Kingston KC2000 Gen3 500GB
SSD : Sandisk SSD Plus 480GB + Sandisk SSD Plus 240GB
HDD : Toshiba X300 4TB
Meslek
Pilotaj Öğrencisi
Merhaba, RX 6800 ekran kartıyla MSI G24C4 monitörünü kullanmaktaydım. Bugün monitörü sattım, yeni monitör satın almak istiyorum fakat çok fazla çeşit var hangisinde karar kılsam bilemedim, burada sizlerin tavsiyelerine ihtiyacım var. Bu bütçe ile sıfır daha düşük model alacağıma 2. el daha üst model satın alırım diye düşünüyorum. Aklımdaki model ise Samsung 27CHG70, fakat kronik sorunlu bir ürünmüş cesaret edemedim açıkçası ve güncelliğini yitirdi daha iyisi var mıdır bilemiyorum.

Başlıca aradığım özellikler;
- HDR olması.
- Renklerinin üst düzey ve canlı olması ekrana baktıkça keyif vermesi.
- En az 2K 144Hz olması.
- Curved olursa güzel olur.
- IPS olursa çok iyi olur, fakat çoğunluğu VA :( ( kaliteli ve canlı gösteren VA panelde uygundur. )

VA panel almanızı önermem özellikle ekranda siyah renk yoğunluktaysa panel türünden kaynaklı hızlı hareketlerde gölgelenme yapıyor. IPS panel en iyi tercihtir ama onda da Curved bulmak çok zor.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
5.20 saniyesinde ne demek istediğimi çok daha iyi görebilirsiniz.

Ben zaten 1080P'den kurtulmak için MSI Monitörümü sattım.

VA panel almanızı önermem özellikle ekranda siyah renk yoğunluktaysa panel türünden kaynaklı hızlı hareketlerde gölgelenme yapıyor. IPS panel en iyi tercihtir ama onda da Curved bulmak çok zor.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
5.20 saniyesinde ne demek istediğimi çok daha iyi görebilirsiniz.
Teşekkürler, bu görüntü için Curved'den vazgeçebilirim. LG 27GL83A Nasıl bir model? Daha iyi alternatifi var mıdır? 4500TL Bandında 2. El bulunabiliyor.

Ben zaten 1080P'den kurtulmak için MSI monitörümü sattım.

Teşekkürler, bu görüntü için Curved'den vazgeçebilirim. LG 27GL83a nasıl bir model? Daha iyi alternatifi var mıdır? 4500TL bandında 2. el bulunabiliyor.

Alınabilir bir monitör. 10 bit olması renkler açısından daha iyi bir kapsam sağlar. Bunun yanı sıra alternatiflerine göre daha iyi bir renk gamutuna sahip ki bu da renkleri daha gerçekçi görmenize yarar. HDR olması da cabası. Eğer 4500 lira civarına bulabilirseniz ölü piksel testi yaptıktan sonra sorunsuzca alabilirsiniz.

Alınabilir bir monitör. 10 bit olması renkler açısından daha iyi bir kapsam sağlar. Bunun yanı sıra alternatiflerine göre daha iyi bir renk gamutuna sahip ki bu da renkleri daha gerçekçi görmenize yarar. HDR olması da cabası. Eğer 4500 lira civarına bulabilirseniz ölü piksel testi yaptıktan sonra sorunsuzca alabilirsiniz.
Teşekkürler, bu fiyatlarda sanıyorum ki daha iyileri yok. 32" Boyutunda 2K Nasıl bir çözünürlük sizce? Markanın Aynı özellikleri barındıran 32" modeli de mevcut, 2. el pazarında oda dikkatimi çekti.

Teşekkürler, bu fiyatlarda sanıyorum ki daha iyileri yok. 32" boyutunda 2K nasıl bir çözünürlük sizce? Markanın aynı özellikleri barındıran 32" modeli de mevcut, 2. el pazarında oda dikkatimi çekti.

Monitöre olan uzaklığın ve ne için kullanacağına göre değişir bu durum. Eğer film, dizi izlemekten zevk alıyorum, benim için seyir zevki önemli dersen 32 inç olanı tavsiye ederim. Ama ekran ile arandaki mesafe 50-60 cm civarında ise ve günlük kullanım ya da oyun için alıyorsan 27 inç daha rahat olur çünkü 32 inç fazla büyük gelir yakın kullanım için özellikle de rekabetçi oyunlarda kenarları görmek zorlaşıyor büyük ekranda.

Geri
Yukarı