4000TL anakart, işlemci, RAM ve kasa önerisi

Bütçe
4000TL

BalzonUrchin

Kilopat
Merhabalar. Sadece anakart, işlemci, RAM ve kasanın bulunduğu bir sistem toplamak istiyorum ancak çok bilgim yok. Sistemimi Teknobiyotik üzerinden toplamak istiyorum. Sistem genel açıdan oyun için kullanılacak ve genelde CS:GO oynuyorum. Ekran kartım şimdilik bulunmuyor daha sonra eklemeyi düşünüyorum. Ayrıca düşük çözünürlükte oynayacağım için işlemci performansına çok ihtiyaç duyacağımı belirtmek istiyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:

RAM 2 tane olacak. Nasıl sizce? Disk istemiyorsunuz sanırım. Depolama biriminiz var mı?

RAM 2 tane olacak. Nasıl sizce? Disk istemiyorsunuz sanırım. Depolama biriminiz var mı?
Hard disk ve SSD’im mevcut ancak ben teknobiyotik üzerinden satın alacağım. Başka mağaza kullanmak istemiyorum.

Kasanın aynısı Teknobiyotik'te yok ama diğer parçalar var, RAM daha uygunmuş burada.

Kasanın aynısı Teknobiyotik'te yok ama diğer parçalar var, RAM daha uygunmuş burada.

Sanırım önerdiğiniz işlemci içerisinde dahili GPU barındırıyor ancak performansı ekran kartıyla beraber 3600’e göre daha düşük kalıyor aralarında da çok bir fiyat farkı yok. Ben sisteme sonradan bir ekran kartı ekleyeceğimi ve genelde CS:GO oynayacağımı, 1024X768 ve en düşük ayarlarda yani kısacası esporcu ayarlarıyla oynayacağımı belirttim. İşlemci benim için en değerli parça. Dediğim gibi tüm parçaları Teknobiyotik’ten alacağım çünkü montaj işlemini onlara yaptırmayı düşünüyorum. Kabloları toplamakla uğraşmak istemiyorum ki yapamam büyük ihtimalle. Ben sizin önerdiklerinizden de esinlenerek Bilgisayar Toplama Sihirbazı | Teknobiyotik şöyle bir şey çıkardım. 1-2 hafta sonra bir 8 GB RAM daha eklenecek ve ekran kartı alınacak. Sizce bu haliyle nasıldır? Daha iyi bir tercih, seçenek mevcutsa dediğim gibi sadece Teknobiyotik mağazasından alacağımı gözeterek ve 4000TL bandını aşmayacak şekilde seçim yaparsanız bende değerlendirebilirim. Şimdiden yardımlarınız için teşekkürler.

Sanırım önerdiğiniz işlemci içerisinde dahili GPU barındırıyor ancak performansı ekran kartıyla beraber 3600’e göre daha düşük kalıyor aralarında da çok bir fiyat farkı yok. Ben sisteme sonradan bir ekran kartı ekleyeceğimi ve genelde CS:GO oynayacağımı, 1024X768 ve en düşük ayarlarda yani kısacası esporcu ayarlarıyla oynayacağımı belirttim. İşlemci benim için en değerli parça. Dediğim gibi tüm parçaları Teknobiyotik’ten alacağım çünkü montaj işlemini onlara yaptırmayı düşünüyorum. Kabloları toplamakla uğraşmak istemiyorum ki yapamam büyük ihtimalle. Ben sizin önerdiklerinizden de esinlenerek Bilgisayar Toplama Sihirbazı | Teknobiyotik şöyle bir şey çıkardım. 1-2 hafta sonra bir 8 GB RAM daha eklenecek ve ekran kartı alınacak. Sizce bu haliyle nasıldır? Daha iyi bir tercih, seçenek mevcutsa dediğim gibi sadece Teknobiyotik mağazasından alacağımı gözeterek ve 4000TL bandını aşmayacak şekilde seçim yaparsanız bende değerlendirebilirim. Şimdiden yardımlarınız için teşekkürler.

Benim tavsiyem biraz daha bekleyip ekran kartlı bir sistem almanız. Çünkü içerisinde dahili GPU bulunduran işlemciler pek güçlü değil. Ryzen 5 4650G'ye güçlü bir kart takmanız zor ama Ryzen 5 3600'e takabilirsiniz.

Ryzen5 3600'ün içinde dahili grafik birimi yok, onun haricinde iyi bir sistem gibi.

Benim tavsiyem biraz daha bekleyip ekran kartlı bir sistem almanız. Çünkü içerisinde dahili GPU bulunduran işlemciler pek güçlü değil. Ryzen 5 4650G'ye güçlü bir kart takmanız zor ama Ryzen 5 3600'e takabilirsiniz.

Ryzen5 3600'ün içinde dahili grafik birimi yok, onun haricinde iyi bir sistem gibi.
Merhabalar. Ekte belirttiğim sistemi işlemci 3600X modeli olacak şekilde satın aldım ve dün itibarı ile elime geçti. Sisteme ekstradan 8GB RAM ilave ettim ancak RAM'lerim 3200MHZ yerine 3066MHZ hızıyla çalışıyor. Ramler aynı model aralarında bir fark yok. Sizce problem nedir? Anakart destekliyor olmasına rağmen neden tam performans alamıyorum?

Dosya Ekleri

• WhatsApp Image 2020-12-25 at 11.53.45.jpeg
    WhatsApp Image 2020-12-25 at 11.53.45.jpeg
    154,7 KB · Görüntüleme: 43
  • WhatsApp Image 2020-12-25 at 11.53.44.jpeg
    WhatsApp Image 2020-12-25 at 11.53.44.jpeg
    182,4 KB · Görüntüleme: 45
Merhabalar. Ekte belirttiğim sistemi işlemci 3600X modeli olacak şekilde satın aldım ve dün itibarı ile elime geçti. Sisteme ekstradan 8 GB RAM ilave ettim ancak RAM'lerim 3200MHz yerine 3066MHz hızıyla çalışıyor. RAM'ler aynı model aralarında bir fark yok. Sizce problem nedir? Anakart destekliyor olmasına rağmen neden tam performans alamıyorum?

XMP açmanız gerekiyor. Bu videoya bakabilirsiniz. Ekran kartı olarak ne aldınız?
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

XMP açmanız gerekiyor. Bu videoya bakabilirsiniz. Ekran kartı olarak ne aldınız?
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Ekran kartı henüz almadım. Arkadaşımda, kullanmadığı GTX760 model bir kart vardı onu kullanıyorum şimdilik. Ekteki görselde görüldüğü üzere profile 1 yani 3200MHz seçeneği seçili ancak buna rağmen 3066 alıyorum.

Dosya Ekleri

• WhatsApp Image 2020-12-25 at 12.04.30.jpeg
    WhatsApp Image 2020-12-25 at 12.04.30.jpeg
    194,8 KB · Görüntüleme: 49

Geri
Yukarı