4000TL İle Sistem Toplama

• Konuyu başlatan esp
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 6
  • Görüntüleme 662

esp

Hectopat
Daha fazla  
Ryzen 5'lerin çıkmasıyla birlikte yeni bir sistem toplamaya karar verdim. Oturduğum semtte sürekli elektrik kesintilerinin yaşanmasından dolayı ekran kartım bozuldu. Bu nedenle bilgisayara çok fazla bütçe ayırmadım. Monitörü kesinlikle Amazondan alacağım fakat nasıl sipariş edeceğim ve gümrük vergisiyle birlikte ne kadar tutacak?

Amazon.com: AOC G2460PF 24-Inch Free Sync Gaming LED Monitor: Computers & Accessories

• Fare olarak G402 ya da Zowie EC2-A almayı düşünüyorum.
  • Kulaklık HyperX Cloud Core.
  • İşlemci Ryzen 5 1500X.

Kalan kısmı size bıraktım. Genellikle FPS oyunu oynuyorum ve monitör 144Hz oynadığım oyunlar R6 Overwatch ve CS:GO. Bu oyunlarda 120+ FPS alabilecek bir ekran kartı gerekli. Bu bütçeyle böyle bir sistem kurabilir miyim yoksa Ryzen 3 ve RX500 serisini mi beklemeliyim? Unutmadan sistem 4000TL'den ne kadar ucuz olursa o kadar iyi olur ve PSU 80+ sertifikalı, 5 yıl garantili olursa harika olur.

Son düzenleyen: Moderatör:
Böyle bir sisteme bakabilirsiniz:

Screenshot_2017-04-15-21-51-53-1.png

Toplam 4250 TL ediyor. RAM'i 8GB yaparsanız 4000 TL ediyor.

Öncelikle kusura bakmayın biraz geç dönüş yaptım, maalesef cezam vardı. Sisteme mouse, kulaklık ve monitör dahil olacak. Oynadığım oyunlarda 120 fps ve üstü almam ve sistemin beni 4 yıl götürmesi yeterli. Eğer bu bütçe ile ryzen 5 sistem toplayamazsam ryzen 3 serisini de bekleyebilirim.

İntel 5, Ryzen 3'den daha performanslı olacaktır bence. Tabi daha çıkmadılar net bir şey söylemem mümkün değil.

Ama İ5'in rakibi Ryzen 5.

Ryzen 3'ün rakibi ise İntel 3 oluyor.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı