4000TL lazer yazıcı önerisi

k4moncik

Hectopat
Evde kullanacağız, bütçe 4500'e kadar gerilebilir. Yazıcıyla alakalı neredeyse hiçbir şey bilmiyorum o yüzden açıklarsanız sevinirim. Başımızı ağrıtmasın yeter.

Evde kullanacaksanız lazer değil tanklı olanlardan almalısınız ( Renkli çıktı da alacaksanız.). Ben de hangi markanın tercih edilmesi gerektiğini bilmezdim. 2-3 gün önce muhtemelen 20+ yıllık yazıcı tamir ve bakım servisi ustası EPSON önerdi. Bendeki HP.

Mürekkepli almanız daha iyi olur. Laser aşırı pahalı.

Mürekkepli için model önerebilir misiniz? Renkli çıktı alacağımızı hiç sanmıyorum ancak o daha ucuzsa düşünülebilir. Mürekkepli yazıcının tank dolumu ne kadar tutar? Ortalama kaç çıktı çıkartır tam tankla?

Mürekkepli için model önerebilir misiniz? Renkli çıktı alacağımızı hiç sanmıyorum ancak o daha ucuzsa düşünülebilir. Mürekkepli yazıcının tank dolumu ne kadar tutar? Ortalama kaç çıktı çıkartır tam tankla?

Benim attığım model 12000 siyah baskı veriyor. Mürekkepleri de verdiği ömre göre bayağı ucuz.

Tanklılar ekonomiktir.
Yukarıdaki canon da güzel.
Benim önerim ise aşağıdaki

Mürekkepliler ikiye ayrılır.
Tanklı == ekonomik maliyet == Mesela yukarıdaki yazıcıyı üzerinde gelen mürekkeple hiç mürekkep almadan ortalama 3 yıl kullanabiliyormuşsunuz. :)
Kartuşlu == pahalı maliyet

Son düzenleme:
Pekala G3415 ile L3252 arasında ne fark var tam olarak? Babam öğretmen olduğu için bazı zamanlar 60-70 baskı olabiliyor. O açıdan babam lazer bakalım demişti ancak mürekkeplerin bu baskı süresi varsa yönelebiliriz.
Şunun gibi ürünler işe yarar mı mesela?
İstisnaları olabilir ama Baskı süresi açısından Lazer yazıcı tanklıdan daha iyidir. Yukarıda ki önerilerin istisnalar arasına gireceğini sanmam. Muhtemelen daha hızlı tanklı olanlar oldukça pahalıdır.

Mürekkepli almanız daha iyi olur. Laser aşırı pahalı.
Hocam attığın mı yoksa
Bu mu epsonlar çok güzel diyorlar ama epsonların tonerlerini çok pahalı gördüm. eve alacaz zaten ne önerirsiniz

Uzun süre götürecek, haftada bir kartuş doldurmamı gerektirmeyecek, varsa tarayıcısı olan yazıcı önerir misiniz?
Bütçe 5-5.5k TL. Türü fark etmez.

@Blackrawen

Son düzenleme:

Geri
Yukarı