4000TL Masaüstü Toplama

Amroth

Hectopat
Merhaba arkadaşlar herkese hayırlı akşamlar yaz içerisinde yeni bir bilgisayar toplamak istiyorum sadece kasa için 4000 TL bütçem var. Bu bütçe içerisinde bilgisayarıma GTX 1070 koyabilir miyim? Böyle bir bilgisayar toplamam da bana yardımcı olursanız çok sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
uploadfromtaptalk1467444603335.png
uploadfromtaptalk1467444611146.png

MSI GTX1070 GAMING X 8GB GDDR5 256Bit Nvidia GeForce DX12 Ekran Kartı
İleride bir 8GB ram daha alabilirsiniz aynısından.

4000 TL'ye olmaz. Bütçenizi arttırmalısınız sağlıklı bir GTX 1070 sistem için.

Bütçemi şuan 4500 TL çekmiş bulunmaktayım fakat daha üstüne çıkabileceğimi sanmıyorum çünkü güzel bir monitörde almak istiyorum

@SedatYekta Teşekkürler yardımın için ama parçaların çoğunu vatan bilgisayar toplamak durumundayım ki sanırım bu fiyatta bi fark yaratacaktır. Sence bu sistem ile bir sorun yaşar mıyım? Bilgisayardan çok anlayan birisi değilim ama almışken 5 sene işimi sıkıntısız görecek bir sistem istiyorum herhangi bir dar boğaz söz konusu olur mu?

@numbuhzero Peki hocam işlemci için herhangi bi soğutucuya gerek yok mu öyle ağır yük halinde bir oyun çalıştırmayacağım genel olarak cs go overwatch belki h1z1 felan oynayabilirim monitör olarak ise bunu düşünüyorum sizce iyi midir? BenQ 24" XL2411Z 1ms/144Hz Full HD Gaming Led Monitör

Güncel

i7 6700 çarpan kilidi açık olmadığından stok fanı bulunur ve yeterlidir. İşlemci i5 6600k, i7 6700k vb. olsaydı ekstra soğutucu alınması gerekirdi. Seçtiğiniz monitör de gayet güzel bir monitör, ama çok benzer özellikte olup 175 TL daha ucuz olan Asus VG248QE'yi de düşünebilirsiniz.

ASUS 24" VG248QE 1ms 144Hz Full HD HDMI+DP 3D Gaming Monitör

Birader BenQ'nun o monitörünü önermiyorum çünkü Display Port yok adam gibi Display Portu olan G-Sync destekleyen bir monitör alın keyfinize bakın. Kasa olarak Thermaltake in pencereli kasalarına bakabilirsiniz. Ve bence servis kalitesi açısından Asus ürünlerini tercih etmeyin MSI daha iyi diyorlar. Bu arada aldığınız kasa MidTower ATX Desteklediğinden ATX bir anakart almanız daha iyi olur.

Şöyle bir sistem toplayabilirsiniz. Ufak oynamalarla fiyatı 4500e çekebilirsiniz. Not: yanda yazan fiyata kdv dahil değildir. İlerde aynı ramden birtane daha alabilirseniz çift modül 32gb ve ilerki dönemde 64 gb a kadar çıkabilirsiniz.
Ekran Resmi 2016-07-04 08.01.01.png
Yok 4500ü geçmesin ramler çift modül 16 GB olsun derseniz şunu alabilirsiniz. Ekran kartı MSI özel soğutmalı sürümü stoklarda olmadığından göstermelik bunu koydum stoklara gelince kesinlikle o alınmalı.
Ekran Resmi 2016-07-04 08.06.25.png

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı