4000TL'ye sistem toplama

Wubzy

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar başlıkta da yazdığı gibi 4000TL ile bu sistemi alsam iyi midir? Aynı fiyata daha iyisi var mı?

Sistem:

Son düzenleyen: Moderatör:
Böyle bir şey yaptım ekran kartından kısıp işlemciye yükledim,zaten aralarında FPS farkı biraz var bide ramlari 3000mhz yaptım mümkünse çift kanal al daha iyi olur. Bütçeyi aştık ama :D. Ama bşrazdaha yüksek FPS alıyım diyosan RX570 alabilirsin.
Screenshot-2018-6-17 https www sinerji gen tr.png

Screenshot_2018-06-18-02-43-33-1.png

Ayrı ayrı yerlerden toplayarak alırsanız bazı parçaları daha uyguna gelicektir ve anakartı Gigabyte B360M D2V ile değiştirmenizi şiddetle tavsiye ederim.
i3 8100, Ryzen 2200G'den tekli çekirdek performansı güçlü, çoklu çekirdekte ise aynı güçte işlemcidir.

Benim yazdığım sistem alınır mı ?
Performansı iyi midir ?
Ekran kartında RX 570 vardı da moderatör düzenleyip kaldırmış anlamadım :kararsız:
Arkadaşlar başlıkta da yazdığı gibi 4000TL ile bu sistemi alsam iyi midir? Aynı fiyata daha iyisi var mı?

Sistem:

Son düzenleme:
Eki Görüntüle 307587
Ayrı ayrı yerlerden toplayarak alırsanız bazı parçaları daha uyguna gelicektir ve anakartı Gigabyte B360M D2V ile değiştirmenizi şiddetle tavsiye ederim.
i3 8100, Ryzen 2200G'den tekli çekirdek performansı güçlü, çoklu çekirdekte ise aynı güçte işlemcidir.

Oyun için topluyor isen arkadaşımızın paylaştığı bu sistemi tercih edebilirsin. Oyun için kesinlikle intel tercih etmeni tavsiye ediyorum. Gözle görülür bir şekilde AMD'den daha iyi performans verdiği ortadadır.

Sistem:
Kasa ve güç kaynağın var mı? Onları da alacak mısınız? Kendi montajınızı yapabilir misiniz? Kullanım amacınız oyun mu?

Çok kötü bir sistem toplamışın bence. O bütçe için Ryzen 3 2200g düşük bir işlemci ayrıca Ryzen sistemlerde A320 anakart ölü yatırım ileriye dönük çöp resmen. Ryzen sistemler RAM frekansını sever 2400 Mhz RAM yerine 3000-3200 flan almalısın. Rx 570 yerinede GTX 1060 6 GB öneririm.
Şu hazır sistemleri inceleyebilirsin senin topladığın sisteme performans ve FPS olarak fark atar hepsi.
Intel Coffee Lake i5 8400 2.8GHz, RX570 4GB, 8GB DDR4, 1TB HDD 500W Oyun Bilgisayar - Oyuncu Bilgisayarı - KARNE FIRSATI
AMD Ryzen ™ 5 2400G 3.6GHz, GTX1060 6GB, 8GB DDR4, 1TB HDD Oyun Bilgisayarı - Oyuncu Bilgisayarı - KARNE FIRSATI
AMD Ryzen ™ 5 2600 3.4GHz, RX570 4GB, 8GB DDR4, 1TB HDD 500W Oyun Bilgisayarı - Oyuncu Bilgisayarı - KARNE FIRSATI

Oyun için topluyor isen arkadaşımızın paylaştığı bu sistemi tercih edebilirsin. Oyun için kesinlikle intel tercih etmeni tavsiye ediyorum. Gözle görülür bir şekilde AMD'den daha iyi performans verdiği ortadadır.
Bunu derken intel'in oyun oynarken CPU kullanımını hesaba katrma'dın sanırım. Uzun süreli oyun oynamak için alacaksa eğer kesinlikle AMD almalı. Sadece biraz daha yüksek bir işlemci gerekli.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı