400TL'ye 3 adet 120mm kasa fanı önerisi

Evet, bu fanların Molex bağlantısı yok. Zaten yeni nesil, üst seviye pek çok fanda Molex bağlantısına yer verilmiyor. Anakart marka ve modeli nedir?
Biostar B450M-H

Evet, bu fanların Molex bağlantısı yok. Zaten yeni nesil, üst seviye pek çok fanda Molex bağlantısına yer verilmiyor. Anakart marka ve modeli nedir?
1 adet sys_fan girişi bulunuyor galiba sadece

Aslında fanları şimdi alsam kenarda dursun 2 haftaya da 10 portlu bir çoklayıcı alsam diyorum. Var mı? Onerebileceginiz?

Aşağıdaki ürün iş görür gibi duruyor. Kupon kullanarak biraz daha uyguna satın alabilirsin.

Anakart bağlantısını doğru yaparsan fanlar anakartın ölçtüğü ısıya göre hızlanıp yavaşlar. Bu sayede sürekli tam hızda çalışarak gürültüye sebep olmaz.

Aşağıdaki ürün iş görür gibi duruyor. Kupon kullanarak biraz daha uyguna satın alabilirsin.

Anakart bağlantısını doğru yaparsan fanlar anakartın ölçtüğü ısıya göre hızlanıp yavaşlar. Bu sayede sürekli tam hızda çalışarak gürültüye sebep olmaz.
Teşekkürler, içinden çıkan kablonun bir ucunu görseldeki gibi çoklayıcıya diğer ucunuda sys_fan'a takıyoruz değil mi? Ve sata girişinede satayı takıyoruz. Kırmızı yer ne oluyor onu anlayamadım bir türlü.

Teşekkürler, içinden çıkan kablonun bir ucunu görseldeki gibi çoklayıcıya diğer ucunuda sys_fan'a takıyoruz değil mi? Ve sata girişinede satayı takıyoruz. Kırmızı yer ne oluyor onu anlayamadım bir türlü.
Rica ederim, evet tam olarak dediğiniz gibi.
Ürünü ben de bayağı inceledim, fanların ortak bir hızda, anakarttan gelecek sinyal doğrultusunda çalışmasını istiyorsanız, yapılan yorumlardan anladığım kadarı ile kırmızı porta 1 adet fan bağlamanız gerekiyormuş.

1 adet fan kırmızı porta bağlanacak, geriye kalan fanlar diğer portlara takılacak.
SATA girişine PSU'dan gelen SATA kablosu takılacak.
Kontrolcünün içinden çıkan kablodaki 4Pin tarafı anakartın SYS fan yuvasına, 2Pin olan tarafı da kontrolcüye takılacak.

Bu şekilde anakart tüm fanları tek fan olarak görüyor bilgin olsun. Yani fanları tek tek kontrol edemiyormuşsun.

Ben bu şekilde anladım, tabii denemeden net bir şey söyleyemem.

Yeni konular

Geri
Yukarı