400TL'ye Güç Kaynağı Önerisi

Sizhen7

Hectopat
Daha fazla  
400W beni yarı yolda bırakacak bir PSU'ya sahibim. Yakın zamanda PC'ye upgrade yapmayı düşünüyorum. O yüzden 600W ve üstü bir PSU daha iyi olur. AM4 bir sistem toplayacağım.

Şuan aklımda bu ikisi var:
  1. COOLER MASTER WATT 80PLUS 600W AKTİF PFC 120MM FANLI GÜÇ KAYNAĞI
  2. XIGMATEK TAURO SERİSİ 80PLUS BRONZE 600W MODÜLER GÜÇ KAYNAĞI

Corsair'de düşündüm ama VS CX vs. biraz deneyimsizim. RM650x ve ya RM550x de düşündüm ama dediğim gibi pek anlamıyorum o yüzden önerilerinizi bekliyorum.

Not: Max 500TL' ye çıkabilirim ama hemen ihtiyacım var. Eğer bekle şunu al daha iyi derseniz onuda düşünürüm.

463 ₺
EVGA 750W SuperNOVA 750 B2 Semi-Modular (80+Bronze)

EVGA SuperNOVA 750 B2, 80+ BRONZE 750W, Semi Modular, 5 Year Warranty, Power Supply 110-B2-0750-VR

PSU Tier List Updated
PSU tier list 2.0 - Components - Tom's Hardware

Tier 2 (2.kalite) olarak geçen bir PSU. Bu fiyat aralığı için gayet iyi. Aklınızdaki diğer modellerin de Tier kaç olduğuna bakabilirsiniz. Tier 1 en kaliteli olanlar.
PSU' m da sıkıntı olduğu için kısa sürede içinde değiştirmem lazım. 400TL' yi geçmediği sürece Nisan da alacağım ama geçerse Mayıs' a uzayacak ve zor durumda kalacağım. O yüzden daha ekonomik bir tavsiyen varsa duymak isterim. Evga tavsiyen beklemeye değer diyorsan da yani fiyatına göre kendi klasmanında oldukça iyi olduğuna güveniyorsan 2 ay daha sabretmeye çalışayım ama 300-400 TL 600w PSU' lardan çokta üstün değilse beklemem pek doğru olmaz.

PSU' m da sıkıntı olduğu için kısa sürede içinde değiştirmem lazım. 400TL' yi geçmediği sürece Nisan da alacağım ama geçerse Mayıs' a uzayacak ve zor durumda kalacağım. O yüzden daha ekonomik bir tavsiyen varsa duymak isterim. Evga tavsiyen beklemeye değer diyorsan da yani fiyatına göre kendi klasmanında oldukça iyi olduğuna güveniyorsan 2 ay daha sabretmeye çalışayım ama 300-400 TL 600w PSU' lardan çokta üstün değilse beklemem pek doğru olmaz.
FSP HD700 Hydro 700W 80+ BRONZE Güç kaynağı - inventus
Evga'nın o modeli gayet iyi ama 2 ay beklemenize çokta gerek yok. Üstte linkini bıraktığım ürüne bakın derim. FSP güvenilir, kaliteli bir markadır ayrıca bu ürün 5 sene garantili. Attığım linkte sayfanın altındaki tanıtımı da okumanızı öneririm. Gayet bilgilendirici. Aşağıya bu modelin 600 watt olan versiyonunun linkini de koyuyorum fakat fiyat farkı az. Almışken 700 watt almanızı tavsiye ederim.
FSP HD600 Hydro 600W 80+ BRONZE Güç kaynağı - inventus

400W beni yarı yolda bırakacak bir PSU'ya sahibim. Yakın zamanda PC'ye upgrade yapmayı düşünüyorum. O yüzden 600W ve üstü bir PSU daha iyi olur. AM4 bir sistem toplayacağım.

Şuan aklımda bu ikisi var:
  1. COOLER MASTER WATT 80PLUS 600W AKTİF PFC 120MM FANLI GÜÇ KAYNAĞI
  2. XIGMATEK TAURO SERİSİ 80PLUS BRONZE 600W MODÜLER GÜÇ KAYNAĞI

Corsair'de düşündüm ama VS CX vs. biraz deneyimsizim. RM650x ve ya RM550x de düşündüm ama dediğim gibi pek anlamıyorum o yüzden önerilerinizi bekliyorum.

Not: Max 500TL' ye çıkabilirim ama hemen ihtiyacım var. Eğer bekle şunu al daha iyi derseniz onuda düşünürüm.
Masterwatt 600w çok iyi bir seçim, en yeni güç kaynağı serilerimizden.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı