400W PSU RX570 sistem için yeterli mi?

vasayam346

Centipat
Merhaba arkadaşlar,

Şu anlık 400W PSU kullanıyorum fakat kısa süre içinde değiştireceğim. Bu süre zarfında 400W kullanmam ekran kartına zarar verebilir mi?

Sistemim;
Anakart: MSI B85 GAMING.
İşlemci: i5-4460 3.2GHz.
Ekran kartı: RX 570 4 GB.
RAM: 8 GB DDR3.

Şu anki PSU:VX-400 AeroCool

Merhaba arkadaşlar,

Şu anlık 400W PSU kullanıyorum fakat kısa süre içinde değiştireceğim. Bu süre zarfında 400W kullanmam ekran kartına zarar verebilir mi?

Sistemim;
Anakart: MSI B85 GAMING.
İşlemci: i5-4460 3.2GHz.
Ekran kartı: RX 570 4 GB.
RAM: 8 GB DDR3.

Şu anki PSU: VX-400 Aerocool

En azından 500W'ye yönelin.

İleri de sisteminizi Update etmek isterseniz o PSU yeterli olmayacaktır o yüzden 600W bir PSU alıp kafanız rahat olabilir tabii ki ileride ekran kartını yükseltmek isterseniz. Eğer ki Update yapmayacağım diyorsanız 550W yeterli olacaktır.

Cevaplarınız için teşekkür ederim. Şu anki kullandığım PSU nun 80+ Verimlilik Sertifikası var bu bir işe yarar mı?

3-4 Gün bu PSU'yu kullanmak zorundayım şu an oyunlara girebiliyorum oynayabiliyorum, minimum 450w istediği için ben fark etmeden ekran kartının yanma olasılığı falan var mı?

Cevaplarınız için teşekkür ederim. Şu anki kullandığım PSU nun 80+ Verimlilik Sertifikası var bu bir işe yarar mı?

3-4 Gün bu PSU'yu kullanmak zorundayım şu an oyunlara girebiliyorum oynayabiliyorum, minimum 450w istediği için ben fark etmeden ekran kartının yanma olasılığı falan var mı?
Hayır sadece sistem kapanır yük bindiğinde. Ekran kartı modelin nedir? Ayrıca HDD, SSD veya başka hangi parçalar var sisteme bağlı?

AMD en az 450Watt öneriyor ama belki 400Watt ile de çalışır. Kapanırsa oyun sırasında reset atar onu da her oyunda yapmayabilir. Deneme amaçlı tak, kullan.

Sürekli reset attırırsan sistemine zarar verebilir. Eğer kapanma durumu olursa yeni güç kaynağı al.

1.jpg

Geri
Yukarı