4060 Ti 16 GB, i5 13400F sistem için 3200 MHz anakart yeterli mi?

gLassef

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
İnşaat Mühendisi
Çok bilgim olmadığı için bu sisteme 3200 MHz anakart aldım. Bu da RAM'lerin maksimum o frekansta çalışacağını belirtiyormuş. Bu bana herhangi bir sorun yaratır mı? FPS kaybı vs. yaşar mıyım? İleriye dönük ne yapabilirim?

Teşekkürler cevabınız için fakat sorum tam olarak bu değil.
Destekliyor dedim ya hocam. FPS kaybı falan yaşamazsınız. Tabi 3600 RAM takamazsınız, ve ileride işlemci yükseltme yapamazsınız, en fazla aynı nesilin 13700K veya 13900K'sına falan geçersiniz. Bu sisteme bu anakart tavsiye edilmez.

Destekliyor dedim ya hocam. FPS kaybı falan yaşamazsınız. Tabii 3600 RAM takamazsınız, ve ileride işlemci yükseltme yapamazsınız, en fazla aynı nesilin 13700K veya 13900K'sına falan geçersiniz. Bu sisteme bu anakart tavsiye edilmez.

Anladım hocam. Peki anakart yükseltmesi yapmak hakkında ne düşünüyorsunuz? İleride rahat bir şekilde anakart yükseltmesi yapabilir miyim?

Anakart yükseltmesi yaparsınız da neden şimdi H serisi anakart aldınız onu anlayamadım.
Dediğim gibi çok bilgim yoktu. Hazır sistem olarak aldım zaten. Dolmuşa geldik aldık maalesef. 10 sene kadar kötü bir sistem kullanan birisi olarak, inanılmaz beklentileri olan birisi değilim. Kaç sene idare eder bu sistem bana sizce? Her oyunu bir şekilde oynatsın yeter.

Dediğim gibi çok bilgim yoktu. Hazır sistem olarak aldım zaten. Dolmuşa geldik aldık maalesef. 10 sene kadar kötü bir sistem kullanan birisi olarak, inanılmaz beklentileri olan birisi değilim. Kaç sene idare eder bu sistem bana sizce? Her oyunu bir şekilde oynatsın yeter.
Hiçbir yükseltme yapmasanız bile en az 4-5 yıl götürür.

Yeni konular

Geri
Yukarı