4060 Ti Battlefield 2042 performansı nasıldır?

hasandemirci0

Picopat
Daha fazla  
4060 Ti ile Ultra ayarlar 64V64 herkesin iç içe savaştığı çok adamın olduğu yerlerde Ultra ayarlarda RTX açık DLSS qualitymin 60 FPS Max 90 FPS görüyorum bu değerler normal mi YouTube testlerinde daha çok performans veriyorlar RTX açıkken onlardada RTX kapatınca da çok fark etmiyormin 80 Max 110 falan oluyor DLSS yine açık daha fazla almam gerekmez mi? İşlemcim i5 13400F oyun içinde genelde %70 % 80 ekran kartım %98 kullanılıyor.

YouTube'da izlediğiniz videolarda ki donanım ile sizin donanımlarınız bire bir aynı mı?

Tamamen aynı değil bazı videolarda i5 12400F bazılarında Ryzen 7 5800x3D fakat genel olarak onların hepsine bakınca benim performansım düşük kalmıyor mu yani şu açıdan bakıyorum Cyberpunk'da bile bence şu an piyasa en iyi gözüken oyun RTX pt teknolojisi her grafik sondayken +90 FPS'leri görüyorum yer yer yani BF5'i BF1'i ultradamin 100 FPS görerek oynuyorum geneldede 160 180 FPS arasında gidip geliyor o yüzden az geldi gözüme.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
bakın videoda adam Ryzen 5 3600 işlemci ile Low ayarlarda 190 FPS alıyor bir de DLSS kapalı ben i5 13400F ile Low ayarlarda DLSS açıkken Max 150 FPS gördüm.

4060 Ti ile Ultra ayarlar 64V64 herkesin iç içe savaştığı çok adamın olduğu yerlerde Ultra ayarlarda RTX açık DLSS qualitymin 60 FPS Max 90 FPS görüyorum bu değerler normal mi YouTube testlerinde daha çok performans veriyorlar RTX açıkken onlardada RTX kapatınca da çok fark etmiyormin 80 Max 110 falan oluyor DLSS yine açık daha fazla almam gerekmez mi? İşlemcim i5 13400F oyun içinde genelde %70 % 80 ekran kartım %98 kullanılıyor.

Kanka BF 2042 bana göre optimizasyon özürlü bir oyun. Birçok sistemde CPU %100'e dayanıyor. Bana göre BF serisine hakaret olarak çıkmış bir oyun.

2K'da R7 7700 3060 Ti ile Ultra DLSS quailty ile sabit 90-120 FPS arası alıyorum.

Cidden acayip inrendim 1 üst nesil karta sahip olmama rağmen 1080P'de daha düşük performans almam canımı sıktı.

Kanka BF 2042 bana göre optimizasyon özürlü bir oyun. Birçok sistemde CPU %100'e dayanıyor. Bana göre BF serisine hakaret olarak çıkmış bir oyun.

Evet ama benim değerlerim normal ve oyunun optimizasyonu düzelmedimi ki.

Bu olay sadece BF 2042’de oluyorsa çok takılmayın bence. Muhtemelen optimizasyon sorunları yüzünden oluyordur. Diğer bir çok oyunda aşağı yukarı aynı fps veriyorsa sisteminiz sıkıntı yoktur bence.

Cidden acayip inrendim 1 üst nesil karta sahip olmama rağmen 1080P'de daha düşük performans almam canımı sıktı.

Youtubedekilerle arandaki FPS farkı, RAM'lerden olabilir. RAM'lerin kaç MHz'de çalışıyor? BIOS'tan yükselttin mi? RAM'lerle ilgili problem yoksa, NVIDIA'nın DSR ayarını açıp oyunu 2K çözünürlük ile oynamayı dener misin?

Son düzenleme:
Bu olay sadece BF 2042'de oluyorsa çok takılmayın bence. Muhtemelen optimizasyon sorunları yüzünden oluyordur. Diğer birçok oyunda aşağı yukarı aynı FPS veriyorsa sisteminiz sıkıntı yoktur bence.

Teşekkür ederim hocam diğer hiçbir oyunda sorun yaşamadım.

Youtubedekilerle arandaki FPS farkı, RAM'lerden olabilir. RAM'lerin kaç MHz'de çalışıyor? BIOS'tan yükselttin mi? RAM'lerle ilgili problem yoksa, NVIDIA'nın DSR ayarını açıp oyunu 2K çözünürlük ile oynamayı dener misin?

DSR nedir hocam monitörüm 1080p nasıl 2K oynayacağım.

Teşekkür ederim hocam diğer hiçbir oyunda sorun yaşamadım.

DSR nedir hocam monitörüm 1080p nasıl 2K oynayacağım.

Yukarıdada dedigim gibi dostum, bu oyunun optimizasyon sıkıntısı hala mevcut. Diger oyunlarda sorun yaşamıyorsan, bence bu oyunu kafana takma. Merak ediyorsan, DSR ile ilgili video bırakıyorum. 2560x1440 bu 2K çözünürlük oluyor. 1080p monitorun olması fark etmiyor. Çözünürlük arttıkça işlemciye binen yük azalır. Bu tarz, işlemcinin tavan yaptıgı oyunlarda anlık takılmaların önüne geçmek için denenebilir diye tavsiye ettim.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Yeni konular

Geri
Yukarı